Savo sodus puošiame ne tik dekoratyviniais medžiai bei krūmais, bet ir dekoratyvinėmis žolėmis. Tad jūsų sode kuo puikiausiai tiktų ir miskantai, aukšti dekoratyviniai varpiniai augalai. Šios žolės yra skirstomos į tris grupes – žemaūges (iki vieno metro aukščio), vidutines (iki pusantro metro aukščio) ir aukštaūges (virš dviejų metrų aukščio). Miskantai dar yra vadinami aukštomis smilgomis.
Kada miskantai atrodo gražiausiai?
Šios dekoratyvinės žolės pačios gražiausios būna ne pavasarį ar vasaros pradžioje. Priešingai, jos savo žavesį pademonstruoja vasaros pabaigoje, rudenį ir net žiemą, kai kiti žalumynai jau būna sunykę. Taip nutinka todėl, kad ši dekoratyvinė žolė pavasarį išdygsta, per vasarą auga, o rudenį jos stiebai, nors sudžiūva, tačiau nesumedėja. Kasmet ji užauga iki įspūdingo aukščio ir sveika išsilaiko iki pat kitų metų pavasario. Tada jos antžeminė dalis pašalinama, kad augalas galėtų atželti iš naujo.
Kur slypi pats didžiausias miskantų grožis?
Dalis šios rūšies žolynų pasižymi dryžuotais lapeliais, tačiau tai ne pats pagrindinis jų grožis. Didžiausias jų žavesys išryškėja žiedynuose, primenančiuose šluoteles. Pačiomis gražiausiomis yra laikomos tamsiai vyšninės ir sidabro spalvų šluotelės. Tačiau esama ir tokių, kurios balansuoja tarp baltos ir ryškiai raudonos spalvų, o galiausiai išblunka ir pasidaro švelniai gelsvos. Šie augalai visu savo gražumu atsiskleidžia rudenį, puošdami aplinką savo puriais žiedynais, tokie išlieka ir per visą žiemą.
Kokiose vietose geriausiai auga miskantai?
Miskantai labai gerai auga saulėtoje vietoje, ūksmingose vietose gali augti tik žemesnės žolės. Šie augalai beveik nereikalauja jokios priežiūros, gali augti ir prastoje priesmėlio žemėje, atlaiko nelaistomos net sausras. Tiesa, karštomis vasaromis miskantai neužauga iki didesnio aukščio. Tuo tarpu aukštieji miskantai gali augti ir drėgnesnėse vietose.
Ar reikia tręšti miskantus?
Jei dirvai netrūksta derlingumo, tada jiems nereikalingas papildomas tręšimas. O jeigu miskantus auginate prastesniame dirvožemyje, juos galite ankstyvą pavasarį patręšti kompleksinėmis trąšomis. Gegužės mėnesį juos galima šiek tiek patręšti azotinėmis trąšomis, tačiau tai daryti labai saikingai, nes pertręšus miskantai išaugina silpnesnius stiebus, todėl šie greitai išsivarto į šonus.