Vadinamieji namų grožio salonai kartais gali pridaryti ir neplanuotos žalos grožiui bei sveikatai. Apie tai, kas nutinka po nesėkmingų grožio receptų ir kokių procedūrų namie geriau nekartoti, atsako vaistininkė.
Kalbėdama apie odos priežiūrą, „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė Laura Vanagaitė tvirtai sako, kad mažiau yra daugiau. Sugalvojusiems pradėti rūpintis savo oda savarankiškai namuose ji pirmiausiai pataria pradėti nuo visų turimų kosmetikos priemonių peržiūros – patikrinti jų galiojimo laiką ir netinkamus odai produktus išmesti.
„Patikrinkite, jei kurioje nors pakuotės vietoje yra pavaizduotas atidarytas indelis su skaičiumi – ši kosmetikos priemonė tiek laiko nuo jos atidarymo ir galioja. Be to, jei grožio priemonės nėra tinkamai išvalytos, jos gali turėti daugybę bakterijų. Nešvarių šepečių, šukų ar kempinių naudojimas gali sudaryti terpę atsirasti spuogams ar sudirginti odą“, – komentuoja ji.
Tarp pavojų – alergijos ir spuogai
Apkraunant veido odą kosmetikos produktais arba naudojant netinkamas priemones gali išsivystyti kontaktinis dermatitas, alergija, nudegimai, odos sudirgimas arba spuogai.
„Dažniausias kaltininkas yra netinkamas kompleksas, sudarytas pagal principą „pasidaryk pats“, naudojant priemones, kurių sudėtyje yra alkoholis, stiprūs žolelių ekstraktai ir rūgštys. Iš pirmo žvilgsnio nekaltai atrodantys ingredientai gali padaryti nemažai žalos, mat tokias medžiagas pakankamai ilgai palaikius ant veido galima sukelti odos nudegimus“, – aiškina L. Vanagaitė.
Ji tęsia sakydama, kad žalos taip pat gali pridaryti įvairios vaisių rūgštys, tokios kaip citrinų sultys – jos gali sukelti reakciją, vadinamą fitofotodermatitu. Jis atsiranda tada, kai augalinis produktas sąveikauja su UV saulės spinduliais ir sukelia dermatitą arba odos uždegimą.
„Dažniausiai ant odos atsiranda pūslių, raudonos ar rudos spalvos dėmelių. Bet visada yra galimybė iš anksto pasitikrinti, ar naudojama priemonė tiks. Nedidelį kiekį produkto trumpam uždėkite ant mažo odos lopinėlio – ant vidinės riešo odos arba už ausų, nes tai yra ploniausios ir jautriausios odos vietos. Jei atsiranda nemaloni reakcija – vadinasi, ši priemonė nėra tinkama“, – sako vaistininkė.
Receptai pagal vaistininkę
Nealergiškiems medui žmonėms vaistininkė turi receptą – sumalti avižas, įpilti truputį vandens ir įdėti šaukštą medaus.
„Tai puiki priemonė namuose palepinti ir sudrėkinti veido odą. Tokia kaukė ypač tinka po kaitrios saulės, nes nuramina odą ir atstato drėgmę. Taip pat rekomenduoju į kiaušinio baltymą įlašinti šviežio alavijo sulčių ir palaikyti kelias minutes ant veido – toks derinys suteiks veido odai stangrumo pojūtį“, – pataria L. Vanagaitė.
Dar vienas paprastas receptas –pamirkyti žaliosios arbatos pakelius ir suvilgyti paakius. Tai sumažina paburkimą ir pašviesina patamsėjusius ratilus aplink akis, suteikia žvalumo pojūtį.
„Prisižaidžia“ su plaukais ir dantimis
Anot vaistininkės, šiuo metu ypač populiarios plaukų priežiūros priemonės, tokios kaip plaukus tiesinančios keratino procedūros ar specialios banguojančios priemonės – gali kilti pagunda tokias procedūras atlikti namuose.
„Tačiau tai jau yra cheminė reakcija, kuri gali sukelti ilgalaikių pasekmių, tokių kaip galvos odos nudegimas ir plaukų slinkimas iki tokio lygio, kad plaukai nustos augti. Tenka sulaukti nemažai klienčių, kurios skundžiasi dėl pablogėjusios plaukų būsenos naudojant netinkamas priemones“, – atkreipia dėmesį L. Vanagaitė.
Pasak jos, kai kuriais atvejais pacientėms padėti galima rekomendavus tinkamus vitaminų kompleksus plaukams ir atstatomąsias giliai drėkinančias plaukų priemones. Tačiau svarbiausia tokias procedūras atlikti su specialisto pagalba ir taip išlaikyti sveikus plaukus kuo ilgiau.
„Dar viena iš „namų grožio salono“ procedūrų – tai dantų balinimas. Labai dažnai dėl žinių trūkumo ar nežinojimo žmonės dalijasi įvairiais patarimais ar receptais, kurie nėra tinkamai įvertinti ir saugūs. Todėl turime nemažai nutikimų, kai naudojant balinančiąsias priemones, turinčias didelę vandenilio peroksido koncentraciją, ilgainiui sukeliamas nervų pažeidimas, dantys praranda skaidrumą, tampa pilkšvos spalvos, o dantenos pabalusios. Visa tai gali sukelti ir dantų jautrumą, kurio lengvai ir greitai nenumalšinsi“, – pavyzdžiais dalijasi „Gintarinės vaistinės“ vaistininkė.