Šiandien Petro Kriaučiūno viešojoje bibliotekoje vyko konferencija „Įdarbinti jaunimą apsimoka“, kurioje buvo pristatytos tokios temos, kaip jaunimo užimtumo vasaros programa, kuri naujai startuos Marijampolėje ir jau veikia Vilkaviškyje, jų svarba bei pasiūla, geroji patirtis įdarbinant jaunus žmones vasarą, kaip tokį darbą vertina pats jaunimas. Taip pat buvo kalbama apie galimybes vasarai įdarbinti profesinio rengimo centro mokinius.
Pranešimus skaitė ir įžvalgomis bei patirtimi dalijosi Marijampolės savivaldybės vicemerė Agnė Pavelčikienė, Vilkaviškio jaunimo reikalų koordinatorė Danguolė Gudeliauskienė, Visuomenės ir verslo plėtros instituto projektų vadovė Aistė Rutkauskienė, Regioninio karjeros centro konsultantė ir Vilkaviškio „Wake inn“ parko administratorė Kamilė Kasulaitytė, VšĮ Marijampolės televizijos direktorė Ramona Šilerytė-Cvirkienė, taip pat mūsų talentingas abiturientas Matas Sajatauskas ir MPRC direktorius Gražvydas Juodišius.
Agnė Pavelčikienė pristatė „Jaunimo užimtumo vasarą programą Marijampolėje“, kuriai 2024 m. Marijampolės savivaldybės biudžete numatyta 20 tūkst. Eur: „Esu įsitikinusi, kad ši programa yra naudinga ne tik darbdaviams, bet ir veikliajam jaunimui, kuris nori įgyti įvairių specialybių kompetencijų ir užsidirbti pinigų vasarą. Turint 20 tūkst. Eur biudžetą, programoje gali dalyvauti daugiau negu 20 jaunų marijampoliečių ir labai tikiuosi, kad ši programa sulauks sėkmės. Mes pasisėmėme gerosios patirties iš mūsų kaimyninės Vilkaviškio rajono savivaldybės ir kitų specialistų, dalyvavusių įvairiose programose, baigiame ruošti savo programą ir tikimės, kad mūsų jaunimas ir darbdaviai išnaudos visas šias galimybes“.
Vilkaviškio jaunimo reikalų koordinatorė Danguolė Gudeliauskienė pristatė programą, kuri jau ketvirtus metus veiks Vilkaviškyje. Ji pasidalino savo patirtimi ir aptarė aktualiausias problemas bei pozityvius aspektus. D. Gudeliauskienė paskatino jaunus žmones drąsiau išbandyti siūlomus dalykus ir įgyti patirties net ir tose specialybėse, kurios gali atrodyti neįdomios ar nepatrauklios iš pirmo žvilgsnio.
O Visuomenės ir verslo plėtros instituto projektų vadovė Aistė Rutkauskienė pasidalino savo patirtimi, sukaupta įgyvendinant panašius projektus. A. Rutkauskienė atskleidė, kad labai dažnai įmonėse ar įstaigose savanoriaujantys jaunuoliai išauga į puikius darbuotojus ir jiems Marijampolės savivaldybės planuojama įdarbinimo vasarą programa būtų labai patraukli.
Marijampolės televizijai vadovaujanti Ramona Šilerytė-Cvirkienė buvo įdarbinusi net 5 jaunus žmones pagal Jaunimo reikalų agentūros organizuotą programą ir, pasak jos, ši patirtis buvo labai pozityvi, nes jaunas žmogus kolektyve visuomet yra kupinas naujų idėjų ir įneša lauktų pokyčių. Marijampolės televizijos direktorei pritarė ir Vilkaviškio „Wake inn“ parko administratorė Kamilė Kasulaitytė, kuri taip pat dalijosi tik gera patirtimi ir įspūdžiais.
Buvo laba įdomu išgirsti, kokią nuomonę apie jaunimo užimtumą vasarą turi pats jaunimas. Abiturientas Matas Sajatauskas, dirbęs Marijampolės televizijoje, atskleidė, kad tai buvo galimybė atrasti save, išmokti naujų darbo įgūdžių bei laiko planavimo.
Marijampolės profesinio rengimo centro direktorius Gražvydas Juodišius pasidalijo informacija apie tai, kokioms profesijoms ruošia jaunus žmones ir kokia svarbi įdarbinimo procese gali būti pameistrystė.
Pagrindiniai „Jaunimo užimtumo vasarą programos Marijampolėje“ aspektai:
- Programa yra skirta Marijampolės savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusiems jauniems žmonėms nuo 14 iki 19 metų, besimokantiems Savivaldybės bendrojo ugdymo ar profesinio mokymo įstaigose.
- Programa veiks vasaros sezonu nuo liepos 1 d. iki rugpjūčio 31 d.
- Darbdaviai gali būti juridiniai asmenys, organizacijos ir įstaigos, piliečiai, kurie verčiasi individualia veikla, kitos organizacijos (ūkininkai), savo veiklą deklaravę Marijampolės savivaldybės teritorijoje.
- Dalyvauti šioje programoje negali jauni žmonės, kurie jau dirba toje darbovietėje anksčiau nei liepos 1 d., taip pat dalyvaujantis programoje darbdavys negali įdarbinti savo šeimos narių.
- Darbdaviui, dalyvaujančiam programoje, kompensuojama ne daugiau 470 Eur per mėnesį už vieno darbuotojo vieną pilną etatą ir tokių darbuotojų toje pačioje įmonėje ar įstaigoje negali būti daugiau kaip trys.
- Jauno žmogaus įdarbinimas laikomas sėkmingu, jei jis darbovietėje dirbo ne trumpiau nei 10 darbo dienų.
Kviečiame sekti Marijampolės savivaldybės svetainę ir „Facebook.com“ paskyrą, kuriuose kovo mėnesį pasirodys kvietimai būsimiems darbdaviams, o gegužės mėnesį jau kviesime jaunuosius marijampoliečius dalyvauti programoje.
Kilus klausimams, galite kreiptis el. p. [email protected].