Ketvirtadienį į Marijampolės kultūros centrą rinkosi kultūros kūrėjai ir skleidėjai. Minint pasaulinę kultūros dieną buvo įteiktos „Kultūros katės“ šešių kultūros nominacijų laimėtojams.
„Kultūros katės“ pirmąkart teiktos pernai metais, tad šiemet ši iniciatyva jau tampa gražia tradicija. Kultūros įstaigos ir organizacijos galėjo siūlyti pretendentus nominacijoms gauti, o visuomenė galėjo pareikšti savo nuomonę, kuris iš nominantų yra labiausiai vertas vienos iš „Kultūros kačių“.
Kiekvienas marijampolietis žino, kad Marijampolė yra neatsiejama nuo kačių simbolio, tad, ko gera, kultūros skleidėjams, kuriantiems gražesnę Marijampolę, nėra geresnio įvertinimo simbolio nei žavios ir unikalios katės, kurias sukūrė stiklo meistrai.
„Nuoširdžiai sveikinu kultūrines organizacijas, kultūros puoselėtojus ir skleidėjus. Jūsų kuriamas menas ir kultūrinio identiteto puoselėjimas dovanoja žmonėms kasdienio džiaugsmo akimirkas ir skatina dalintis bendražmogiškomis vertybėmis. Kai jau atrodo, kad kultūrinis gyvenimas Marijampolėje pasiekė piką, jūs imate ir vėl nustebinate naujomis idėjomis, projektais ir renginiais. Dėkoju, kad praturtinate kiekvieno iš mūsų vidinį pasaulį. Linkiu stiprybės ir kūrybinio polėkio ateities darbuose ir iniciatyvose“, –sveikindamas susirinkusius kalbėjo Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda.
Įteikdami nominacijas, gerų žodžių negailėjo ir Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, Administracijos direktorius Karolis Podolskis, mero patarėja Agnė Pavelčikienė ir Švietimo, kultūros ir sporto vedėjas Nerijus Mašalaitis. Padėkomis kultūros darbuotojus apdovanojo ir LR Seimo narys Andrius Vyšniauskas.
Pirmoji „Kultūros katė“ su nominacija „2022 metų kultūros darbuotojas“ atiteko Gerdai Matusevičienei, Marijampolės Petro Kriaučiūno viešosios bibliotekos Vaikų ir jaunimo edukacijos centro vyresniajai specialistei, už įvairiapuses vykdomas veiklas, kūrybiškas idėjas, kurios įneša didžiulį indėlį į Marijampolės kultūrinį gyvenimą ir suteikia džiaugsmą jaunajai kartai.
Antroji „Kultūros katė“ su nominacija „2022 metų sėkmingiausias kultūrinis projektas“ atiteko VšĮ „Sveikatingumo idėjos“ projektui „Malonny: Marijampolė, Londonas, Niujorkas: minčių migracija“ už naujausių pasaulinio meno idėjų „atnešimą“ į Marijampolę, įspūdingus renginius ir reginius, sudominančius tūkstančius žmonių.
Trečioji „Kultūros katė“ su nominacija „2022 metų kultūros inovacijos“ atiteko šiuolaikinio šokio kolektyvui „Le/Nos“ už gebėjimą pakviesti pažinti šokio meną, atrasti laisvę kurti ir populiarinti šiuolaikinį šokį, pritaikytą kiekvienos amžiaus grupės kūrybiniam augimui.
Ketvirtoji „Kultūros katė“ su nominacija „2022 metų etninės kultūros ir tradicijų puoselėtojas“ atiteko Danutei Klevienei, Sūduvos gimnazijos folkloro ansamblio „Klevelis“ vadovei, už daugiau nei 30 metų puoselėjamas etnokultūros tradicijas, folkloro festivalių organizavimą ir gebėjimą tradicijomis sudominti jaunąją kartą.
Penktoji „Kultūros katė“ su nominacija „2022 metų kultūros mecenatas“ atiteko UAB „Rimbalda“ (vadovas Rimantas Valasevičius ) už nuolatinę paramą Marijampolės kultūros renginiams.
Šiais metais buvo įsteigta ir specialioji nominacija „Sūduvos metų kultūrinis projektas“, kuri atiteko Marijampolės kultūros centro organizuotam projektui – muzikinei misterijai „Sūduvių pėdsakais“ (projekto vadovė Aistė Bakaitė). Ši muzikinė misterija visus žavėjo savo unikalumu ir išradingu Sūduvos istorijos pasakojimu. Projektas, subūręs daugiau nei 350 Sūduvos atlikėjų ir žymius Lietuvos kūrėjus, nepaliko abejingų ir jį stebėjo tūkstančiai žmonių ne tik iš Sūduvos regiono, bet ir iš visos Lietuvos.
Po apdovanojimų susirinkusieji mėgavosi vyrų a cappella grupės „Quorum“ koncertu. Dainininkai savo balsais sukūrė ir instrumentų, ir gamtos garsus ir padovanojo įvairaus stiliaus muzikos kūrinius.