Nupjauta žolė yra daugelio mineralų šaltinis, todėl ją galima sėkmingai naudoti sode kaip vertingą trąšą. Sužinokite, kam naudojama nupjauta žolė ir kaip ją panaudoti.
Žolės pjovimo dažnumas priklauso nuo vejos būklės ir žolės augimo greičio. Pavasario ir vasaros sezonu žolė dažniausiai pjaunama kartą per savaitę ar dvi. Pirmą kartą po žiemos šienaujama kovo ir balandžio sandūroje, o paskutinį kartą prieš žiemos pradžią – spalio viduryje. Tačiau šios datos gali keistis dėl oro sąlygų.
Ką daryti su nupjauta žole? Tai yra vadinamosios žaliosios atliekos, t.y. jos turėtų patekti į rudą dėžę biologiškai skaidžioms atliekoms. Šios rūšies atliekos surenkamos pagal nustatytą grafiką.
Kodėl verta žolės pjovimą patikėti profesionalams?
Įmonės, turinčios ilgametę patirtį tokios kaip – https://miskobrolis.lt/zoles-pjovimas/, visada labai vertina teikiamų paslaugų kokybę ir kiekvieną užduotį atlieka deramai. Jau ne pirmus metus rūpindamiesi klientų želdynais, rūpinasi ir žolės pjovimo, bei jos išvežimu, jei to pageidauja klientas.Tačiau nupjauta žolė sode turi daug naudingų savybių, todėl, užuot ją išmetus, verta ja pasinaudoti.
Nupjautą žolę galima naudoti keliais būdais, ir kiekvienas iš jų yra naudingas sodo augalams. Nušienauta žolė yra daugelio mineralų šaltinis, t.y. azoto, fosforo ir kalio, kuriuos peiliai paima iš substrato.
- Vejos mulčiavimas
Vienas iš nupjautos žolės panaudojimo būdų – mulčiavimas. Tai paprastas būdas, o kartu ir ekologiškas. Tai leidžia atsikratyti pradalgės, tuo pačiu atnešant naudą natūralių trąšų pavidalu. Jį sudaro nupjautos žolės palikimas ant vejos. Tačiau turi būti įvykdytos tam tikros sąlygos. Svarbu, kad žolė būtų sausa, jauna, sveika, be žiedynų ir sėklų. Žolės ašmenys turi būti trumpi, apie 1-2 cm. Todėl žolę reikia pjauti dažnai arba vejapjovė turi turėti mulčiavimo funkciją.
- Lysvių mulčiavimas
Nupjauta žolė puikiai tinka mulčiuoti gėlynus ir daržus. Apibarstę kelis centimetrus nupjautos žolės aplink augalus išvengsite per didelio dirvožemio išdžiuvimo ir įkaitimo bei piktžolių augimo. Negana to, irstanti žolė taps natūralia trąša ir humuso šaltiniu mūsų pasėliams.
- Žolės kompostavimas
Nupjautą žolę galima naudoti kompostui, nes ji greitai suyra ir virsta natūralia trąša.