Gelgaudiškyje dirbantys kultūrininkai nuosekliai rūpinasi bendruomenės narių kūrybiškumo ugdymu – ateinančią vasarą jau dešimtą kartą iš eilės vyks tęstinio projekto „Meno receptas X“ veiklos. Jomis siekiama įtraukti skirtingo amžiaus žmones į kūrybinių dirbtuvių edukacijas – tokiu būdu stiprinamas vietos kultūrinis identitetas. Šiuo projektu taip pat skatinamas materialaus ir nematerialaus kultūros paveldo pažinimas per kūrybines ir edukacines veiklas.
Pleneras unikalus trumpomis, intensyviomis veiklomis
Šiemet „Meno receptas X“ dalyviai galės dalyvauti naujuose edukaciniuose užsiėmimuose, kultūriniuose renginiuose, apie kuriuos buvo jau kalbėta praėjusių metų projekto veiklų metu. Pasak projekto vadovės Tatjanos Vrubliauskienės, visa anksčiau vykdyta veikla yra puiki terpė rengti naujas edukacijas, atkreipiant dėmesį į profesionalaus meno prieinamumą regione, žmonių gyvenimo kokybės gerinimą. „Sieksime tikslinių susibūrimų – mokymų, parodų, edukacijų metu užtikrinti tolygios kultūrinės raidos įgyvendinimą regione“, – teigia ji.
Pleneras „Meno receptas X“ unikalus trumpomis, bet intensyviomis dviejų savaičių trukmės edukacinėmis, švietėjiškomis veiklomis, kurias paprastai vainikuoja dalyvių darbų paroda bei profesionalaus meno parodos pristatymas Gelgaudiškio dvare.
Savęs pažinimas ir saviraiška
Projektas prasidės lektorės Loretos Barkauskienės paskaita „Menas gyventi“, vėliau juos papildys praktiniai mokymai, kuriuos ves aktorė, retorikos ir iškalbos specialistė Adrija Čepaitė tema „Viešas kalbėjimas: kūno kalba ir mimika“.
Plenero metu numatyta tęsti jau anksčiau išbandytas ir veik dešimtmetį populiariausiomis tapusias tapybos ant šilko bei fotografijos edukacijas.
Taip pat numatyti nauji užsiėmimai. Vienas jų – dekupažo dirbtuvės, kuriose dalyvauti bus kviečiamos šeimos su vaikais. Jų metu edukatorė supažindins su dekupažo menu, mokys pasigaminti rankų darbo dovaną. Šiais užsiėmimais skatinamas skirtingų kartų bendravimas, tuo pačiu mokoma šeimoje organizuoti bendras veiklas. Dekupažo dirbtuvės bus organizuojamos dviejuose Šakių krašto paveldo objektuose Gelgaudiškio ir Kidulių dvaruose – tuo siekiame į kūrybiškumo ugdymo veiklas įtraukti kuo daugiau bendruomenių narių.
Kita naujovė – surengti rankų darbo augalų kompozicijų kūrimo dirbtuves, kurių metu bus rišami autoriniai darbais iš šieno, žolynų ir kitų laukinių augalų baltiškais motyvais.
Plenero dalyvių amžius neribojamas, užsiėmimų tikslas – kuo geriau pažinti save ir savo emocijas, jas išmokti reikšti per kūrybiškumo ugdymo edukacijas. Visos jos vyksta vadovaujantis principu: pažink, išbandyk ir sukurk.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba, Šakių rajono savivaldybė ir Šakių kultūros centras.