Šiandien Vyriausybė pritarė patikslintai Ekonomikos ir inovacijų ministerijos parengtai subsidijų labiausiai nuo pandemijos nukentėjusioms įmonėms koncepcijai. Patikslinimai leis išplėsti galimų paramos gavėjų skaičių ir padidins maksimalią išmokos sumą įmonėms, kurių veikla buvo iš esmės paralyžiuota karantino metu.
Nuo šiol į paramą galės pretenduoti verslai, kurių vieno mėnesio vidutinė apyvarta nuo 2020 lapkričio 1 d. iki 2021 sausio 31 d. krito 50 proc. ir daugiau lyginant ją su tuo pačiu laikotarpiu 2019–2020 m. Iki šiol buvo numatytas 60 proc. apyvartos kritimas.
Taip pat verslams padidinta maksimali išmokų suma iki 350 tūkst. eurų.
„Įsiklausėme į labiausiai nukentėjusio verslo lūkesčius, kurie dėl sudėtingos epidemiologinės padėties Lietuvoje vis dar negali veikti. Tai kavinės, barai, sporto klubai, restoranai, kino teatrai, taip pat paralyžuota renginių organizavimo, turizmo bei kitų sektorių veikla. Peržiūrėjome iki šiol taikomus paramos gavimo kriterijus ir juos pakoregavome taip, kad į paramą galėtų pretenduoti kuo daugiau verslų ir ji būtų kuo didesnė“, – sakė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
Pagal šį papildomos paramos paketą labiausiai nuo pandemijos nukentėjusioms verslo sritims vienkartinių išmokų forma numatoma paskirstyti 120 mln. eurų. Šią priemonę dar turi patvirtinti Europos Komisija.
Šiuo metu apgyvendinimo ir maitinimo sektorius pagal gaunamą pagalbą yra antras po prekybos sektoriaus – jam skiriama beveik penktadalis visos paramos. Iš viso 1864 apgyvendinimo ir maitinimo įmonės yra gavusios 5,8 mln. eurų subsidijų.
Turizmo sektoriuje subsidijų šiuo metu yra gavusios 254 įmonės, joms paskirstyta 796 tūkst. eurų. Turizmo sektorius turi ir tik šiai ūkio šakai skirtą pagalbos priemonę – tai yra kelionių organizatorių prievolių įvykdymo užtikrinimo garantijos. Šia priemone pasinaudojo 41 kelionių organizatorius, iš viso buvo suteikta 2,89 mln. eurų garantijų.
Ekonomikos ir inovacijų ministerijos informacija