Lytiniai santykiai yra neatsiejami nuo malonumo, tačiau kartais tai turi neigiamų pasekmių. Pavyzdžiui, padidėja rizika užsikrėsti įvairiomis lytiškai plintančiomis ligomis. Todėl LPL tyrimai šiandien tampa vis aktualesni. Pasirinkę profesionalus, galite konfidencialiai ir greitai atlikti tyrimus ir būti ramūs dėl savo sveikatos.
Kokios ligos pasitaiko dažniausiai?
Lytiškai plintančių ligų gali būti labai įvairių. Visos jos plinta lytinių santykių metu. Vienos gali būti perduodamos tik įsiskverbimo metu, o kitos liečiantis odai, todėl įsiskverbimas nėra būtinas, tačiau rizika padidėja, kai oda liečiasi su išsiskyrusiais skysčiai susijaudinimo metu. Tarp dažniausia diagnozuojamų lytiškai plintančių ligų, yra infekcijos ir kiti susirgimai.
Pavyzdžiui, itin dažnai diagnozuojama chlamidiozė, kuri gali sukelti rimtų sveikatos problemų. Pavyzdžiui, dėl negydomos chlamidiozės didėja rizika susirgti gimdos kaklelio uždegimu, šlapintakių uždegimu. Taip pat ši liga gali pažeisti sąnarius ir netgi nulemti nevaisingumą.
Dar viena dažnai pasitaikanti lytiškai plintanti liga yra sifilis, kuris yra daug rimtesnis susirgimas nei chlamidiozė. Nepastebėjus šios ligos ir nepritaikius reikalingo gydymo, galima susirgti kepenų uždegimu, negydoma liga veikia žmogaus sąnarius, nervų sistemą, kepenų veiklą, todėl žmogų gali ištikti paralyžius ir kyla rizika susirgti psichinėmis ligomis.
Tarp dažnai nustatomų lytiškai plintančių ligų taip pat yra gonorėją. Jai nustatyti, dažnai yra atliekami LPL tyrimai. Tai liga, kurios neišgydžius, taip pat galima likti nevaisingu.
Dar viena labai dažnai perduodama, tačiau retai nustatoma diagnozė – ŽPV. Tai yra lytiškai perduodamas žmogaus papilomos virusas, kuris labai dažnai perduodamas partneriui, tačiau dėl jo retai atliekami LPL tyrimai, todėl žmonės gali nesužinoti, kad užsikrėtė. Nors dažniausiai virusas praeina negydomas, visgi, kartais jis gali užsilikti žmogaus organizme ir sukelti ikivėžinius susirgimus arba vėžį.
Kokie yra LPL simptomai?
Labai svarbu žinoti, kad dažniausiai lytiškai plintančios ligos nepasireiškia iš karto. Priklausomai nuo to, kokia tai liga, tam, kad pasireikštų jos simptomai, turi praeiti net kelios dienos, o kartais ir kelios savaitės ar mėnesiai. Todėl kartais netgi sudėtinga atsekti, po kurių lytinių santykių liga buvo perduota.
Tarp dažniausiai pasireiškiančių LPL simptomų, yra įvairūs nemalonūs jausmai lytiniuose organuose arba jų srityje. Pavyzdžiui, jeigu pradeda kankinti niežėjimo skausmas, lytiniai organai yra paraudę, atsirado įplyšimų, žaizdelių ar karpų, reikėtų ieškoti, kur atliekami LPL tyrimai ir išsitirti dėl lytiškai plintančių ligų. Taip pat simptomai gali būti tokie kaip skausmas šlapinantis, nemalonus kvapas ar kiti neįprasti ir nemalonūs pojūčiai. Pajutę juos, kreipkitės į specialistus nedelsdami.
Kada reikia tikrintis ir kaip apsisaugoti?
Norint išvengti lytiškai plintančių ligų, pirmiausia reikėtų gyventi sveiką lytinį gyvenimą. Tai reiškia, kad reikėtų vengti atsitiktinių lytinių santykių su skirtingais partneriais, o kiekvienu kartu naudoti prezervatyvą, kuris apsaugo nuo daugelio lytiškai plintančių ligų.
Taip pat labai svarbu reguliariai atliekami LPL tyrimai. Daugybė privačių klinikų siūlo LPL tyrimus ir nereikėtų vengti šios paslaugos. Profesionalūs medikai užtikrina konfidencialumą ir tikrai nesidomi Jūsų lytiniu gyvenimu. Patariama reguliariai atlikti tyrimus, kad žinotumėte, jog esate sveiki. O laiku nustačius lytiškai plintančią ligą, ją išgydyti bus daug paprasčiau, tad kartu išvengsite sudėtingų ligos komplikacijų, tokių kaip vėžys ar nevaisingumas.