Marijampolėje pagerbtas holokausto aukų atminimas.
Minint Tarptautinę Holokausto aukų atminimo dieną, Savivaldybės mero pavaduotojai Artūras Visockis ir Paulius Marozas, administracijos atstovai ir Kultūros centro atstovai Šešupės slėnyje prie paminklo akmens holokausto aukoms atminti uždegė žvakes ir prisijungė prie pasaulinės atminimo akcijos „Mes prisimename“ – „We remember“.
Marijampolės miesto istorija glaudžiai susijusi su čia gyvenusių žydų gyvenimu ir kultūra bei Lietuvos žydų tragišku likimu. Marijampolėje, kaip ir daugelyje šalies vietų, didžioji dalis žydų buvo sušaudyta 1941-aisiais šiame Šešupės slėnyje, kur masinėse kapavietėse užkasta per šešis tūkstančius Marijampolės miesto ir aplinkinių gyvenviečių žydų – vyrų, moterų, vaikų ir senelių.
Prisimenant Marijampolėje gyvenusių žydų tragišką likimą, suvokiant skaudžius Lietuvos ir viso pasaulio žydų bendruomenei istorijos įvykius bei pagerbiant Holokausto aukų atminimą savivaldybė kasmet prisijungia prie pasaulinės akcijos „Mes prisimename“ – „We remember“.
Holokausto aukų atminimas Marijampolėje kasmet pagerbiamas ir rugsėjo 23-iąją – Lietuvos žydų genocido aukų atminimo dieną – ne tik prie paminklo Šešupės slėnyje, bet naujosiose žydų kapinėse (Vokiečių–Vilkaviškio gatvių kampas), senosiose žydų kapinėse (Šaulių g.) ir giraitėje Šunskų seniūnijoje.
Tarptautinė Holokausto aukų atminimo diena minima nuo 2005 metų. Pagerbiant pasaulyje nužudytų apie 6 milijonų, Lietuvoje apie 200 tūkstančių žydų atminimą, organizuojama pasaulio žydų inicijuota socialinė akcija „Mes prisimename“ – „We remember“ kiti renginiai. Holokausto aukų patirtų kančių atminimas įpareigoja viso pasaulio piliečius prisiimti bendrą atsakomybę, kad nusikaltimai žmoniškŠumui nepasikartotų.