Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyrius rengia 2026 metų socialinių paslaugų strateginio planavimo dokumentą, kuriuo bus nustatomos pagrindinės socialinių paslaugų plėtros kryptys ir numatomas biudžetas.
Siekiant kuo tiksliau įvertinti gyventojų ir paslaugų teikėjų poreikius, kovo–balandžio mėnesiais buvo organizuojamos fokus grupių diskusijos su socialinių paslaugų teikėjai, kurių metu analizuoti paslaugų teikėjų ir gavėjų lūkesčiai bei realūs poreikiai.
Fokus grupių diskusijų metu buvo taikomas SSGG analizės metodas, leidžiantis identifikuoti stiprybes, silpnybes, galimybes ir grėsmes socialinių paslaugų sistemoje. Tai padėjo išsigryninti esmines veiklas ir priemones, kurias tikslinga įtraukti į strateginį dokumentą. Parengtas strateginis planas bus svarstomas ir tvirtinamas Marijampolės savivaldybės tarybos posėdyje, o numatytiems veiksmams įgyvendinti bus skiriamas finansavimas iš 2026 metų biudžeto.
Kovo 4 d. į pirmąją fokus grupę buvo pakviesti asmenims su fizine negalia socialines paslaugas teikiantys specialistai. Diskusijoje dalyvavo penkių organizacijų atstovai – iš viso 6 asmenys. Aptartos galimybės gerinti paslaugų prieinamumą, plėsti jų spektrą ir užtikrinti aukštą kokybę.
Kovo 12 d. vyko fokus grupė, skirta vaikams, jų tėvams ir šeimoms teikiamų socialinių paslaugų temai. Diskusijoje dalyvavo 6 organizacijų atstovai – 8 dalyviai, kurie analizavo esamus iššūkius, prevencinių paslaugų stiprinimo būdus bei emocinės ir socialinės paramos šeimoms didinimo galimybes.
Kovo 18 d. į fokus grupę buvo pakviesti organizacijų atstovai, teikiantys paslaugas asmenims su proto ir (ar) intelekto negalia. Joje dalyvavo 4 organizacijų atstovai – iš viso 7 asmenys. Dalyviai aptarė socialinės globos paslaugų gerinimą, šių asmenų integracijos į visuomenę galimybes bei priemones savarankiškumui skatinti.
Kovo 19 d. vykusioje fokus grupėje buvo diskutuojama apie socialinės rizikos ir prevencinių paslaugų situaciją. Šešių organizacijų atstovai – iš viso 8 dalyviai – analizavo, kaip užtikrinti efektyvesnį prevencinių programų įgyvendinimą, didinti paslaugų prieinamumą socialinę atskirtį patiriantiems asmenims ir tinkamai reaguoti į kylančias rizikas.
Balandžio 2 d. surengtoje fokus grupėje buvo aptariamos senyvo amžiaus asmenims teikiamos socialinės paslaugos. Diskusijoje dalyvavo 5 organizacijų atstovai – iš viso 7 dalyviai. Aptarta socialinių paslaugų kokybė, senjorų savarankiškumo skatinimas bei socialinės izoliacijos mažinimas.
Be diskusijų su paslaugų teikėjais, siekiant išsiaiškinti socialinių paslaugų gavėjų poreikius ir lūkesčius, Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyrius organizuoja savivaldybės gyventojų socialinių paslaugų poreikių vertinimą ir analizę. Šiuo tikslu parengta anoniminė apklausa, kurioje gyventojai gali išreikšti savo nuomonę apie socialinių paslaugų prieinamumą, kokybę ir plėtros galimybes. Surinkti duomenys bus naudojami strateginiam planavimui bei paslaugų kokybei gerinti.
Nuoroda į gyventojų apklausą: https://forms.office.com/e/mAEBUEWewA
Kviečiame Marijampolės savivaldybės gyventojus aktyviai dalyvauti apklausoje ir prisidėti prie socialinių paslaugų sistemos tobulinimo. Anketą galima pildyti iki 2025 m. birželio 1 d. Jūsų balsas yra svarbus, nes tik kartu galime sukurti efektyvesnę ir prieinamesnę socialinių paslaugų sistemą Marijampolėje.