Marijampolės apskrities mokyklose pristatyta Eco-schools programa: vaikai ieškojo būdų, kaip padėti dėl klimato kaitos negalinčiai užmigti miegapelei
Projekto interaktyvi pamoka „Kodėl nemiega miegapelė?“ vykdytojai visoje Lietuvoje aplankys 100 švietimo įstaigų, siekiant pristatyti Eco-schools (Gamtosauginių mokyklų) programą. Marijampolės apskrityje aplankytos 8 skirtingos mokyklos, kuriose 6–8 klasių moksleiviai dalyvavo interaktyvioje viktorinoje ir sprendė klimato kaitos, aplinkos taršos iššūkius kartu su projekto simboliu tapusia miegapele. Visos Marijampolės apskrities švietimo įstaigos kviečiamos jungtis prie gamtos saugojimo projekto ir tapti aktyviomis programos dalyvėmis.
Marijampolės apskrities mokyklose vis labiau aktualinamos ekologijos ir aplinkosaugos temos
Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijos biologijos mokytoja Sigita Kukukienė pasakojo, jog vaikams nuo mažens svarbu pasakoti apie klimato kaitą, gamtos saugojimą, tuomet jau suaugus daugelis aplinkos tausojimo įpročių taps kasdienybės dalimi.
„Dabar itin svarbu kviesti moksleivius aktyviau domėtis aplinkosauginėmis problemomis. Pastebėjau, jog 5–oje, 6–oje klasėje mokiniai labiau domisi sveika gyvensena, šiukšlių rūšiavimu, o 7–oje ir 8–oje jau domisi klimato kaitos, energijos taupymo temomis. Mūsų mokykloje vyksta integruotos pamokos su sveikatos specialiste, vyksta STEAM pamokos apie bioįvairovę, organizuojami „Žemės dienos“ ir „Vandens dienos“ renginiai – kuriami stendai, piešiniai, viktorinos, žaidimai“, – pasakojo S. Kukukienė.
Interaktyvios pamokos metu moksleiviai padeda miegapelei atsakyti į aplinkosaugos klausimus
Projektu „Kodėl nemiega miegapelė?“ siekiama žaidybiniu būdu aplinkosaugos idėjomis sudominti moksleivius. Interaktyvios pamokos metu vaikams užduodamas klausimas: „Kodėl toks mielas gyvūnėlis kaip didžioji miegapelė, negali užmigti? Galbūt jai nerimą kelia klimato kaitos, šiukšlinimo, bioįvairovės nykimo klausimai?“.
Pamokos metu moksleiviai naudojasi planšetiniais kompiuteriais, komandomis atsakinėja į klausimus apie atliekų rūšiavimą, šiukšles, bioįvairovę, aplinkos saugojimą bei sveiką gyvenseną.
„Interaktyvios pamokos aplinkosaugos tema yra labai naudingos ir reikalingos. Vaikams patinka tokios veiklos, nes informacija pateikiama žaidimo forma, kviečiama varžytis komandose tarpusavyje ir kartu vaikai sužino naujų dalykų, pasitikrina jau turimas žinias“, – teigė Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijos biologijos mokytoja.
Marijampolės apskrityje interaktyvi pamoka buvo surengta šiose švietimo įstaigose: Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijoje, Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijoje, Marijampolės sav. Sasnavos pagrindinėje mokykloje, Kalvarijos gimnazijoje, Šakių „Varpo“ mokykloje, Kudirkos Naumiesčio Vinco Kudirkos gimnazijoje, Griškabūdžio gimnazijoje, Šakių rajono Lekėčių mokykloje-daugiafunkciniame centre.
Renginių metu mokyklos bendruomenei pristatoma Eco-Schools programa
Pagrindinis interaktyvios pamokos „Kodėl nemiega miegapelė?“ tikslas yra mokykloms pristatyti „Eco schools“ programą. Tai tarptautinė iniciatyva, skatinanti jaunus žmones aktyviai dalyvauti aplinkosaugoje ir spręsti ekologines problemas. Ji prasideda klasėje, išsiplečia visoje mokykloje ir galiausiai skatina pokyčius vietos bendruomenėje. Programos dėka moksleiviai susiduria su aplinkosauginio valdymo pasiekimais, kuomet mokyklos bendruomenei suteikiama „Žalioji vėliava“.
„Eco schools“ tinklui priklauso 59 000 mokyklų, daugiau nei iš 70 pasaulio šalių. Visoje Lietuvoje gamtosauginėmis mokyklomis jau tapo beveik 100 švietimo įstaigų (darželių, mokyklų, progimnazijų, gimnazijų).
„Eco schools“ – dviguba nauda – tai ir kūrybiškų aplinkosaugos projektų idėjos, ir metodinė medžiaga mokykloms
Programos tikslas padėti ugdyti moksleivių savarankiškumą, lyderystės įgūdžius, puoselėti komandinį darbą ir kūrybiškumą, kviečiant moksleivius kurti aplinkosaugos projektus. Programos veiklos akcentuoja, kad rūpinimasis aplinka yra mūsų pačių rankose, todėl turime veikti čia ir dabar.
„Eco Schools“ programos tinklalapyje galima rasti metodinės medžiagos, papildančios biologijos, geografijos ar chemijos pamokas. Tai pagalba mokytojui ieškančiam kuo sudominti mokinius, kaip ugdyti mokinių sąmoningumą ir kūrybiškumą, kuriant aplinkai draugiškus projektus. Programa siekiama plėtoti bendruomeniškumą mokykloje į prasmingą veiklą įtraukiant mokinius, mokytojus, tėvus, taip pat miesto ar miestelio bendruomenę.
Interaktyvią pamoką inicijuoja Lietuvos Respublikos aplinkos ministerija kartu su Aplinkos projektų valdymo agentūra, veiklos finansuojamos Europos regioninės plėtros fondo lėšomis.
Kontaktinė informacija: tel. Nr. +370 684 12051; www.creativedock.lt