Trečiadienį vykęs renginys „Ratu – tvaru“ buvo skirtas padėti visuomenei suvokti atsakingo vartojimo svarbą bei skatinti gyventi tvariau, siekiant įtvirtinti darnesnį ir aplinką tausojantį gyvenimo būdą. Vienas iš renginio akcentų buvo diskusija apie tvarumo atsakomybę asmeniniu, organizacijų, verslo ir valdžios lygmeniu.
Diskusijose dalyvavo skirtingų sričių atstovai: Marijampolės savivaldybės vicemerė Agnė Pavelčikienė, VU bibliotekos veiklos analitikas ir VPG ekonomikos ir verslumo dalyko mokytojas Klaudijus Melys, „Mama Bitė siuva“ įkūrėja Raimunda Juškauskienė, „Young generation in action“ organizacijos narys iš Bulgarijos Dimitar‘as Georgiev‘as, „Jaunimas YRA“ prezidentė ir nacionalinės jaunimo reikalų tarybos narė Raimonda Bogužaitė.
Pasak Marijampolės savivaldybės vicemerės Agnės Pavelčikienės, Marijampolė žaliosios politikos ir tvarumo klausimais galėtų tapti pavyzdžiu ir kitiems miestams: „Girdėdama kitų miestų ir valstybių patirtis tvarumo srityje, džiaugiuosi, kad gyvenu Marijampolėje, kur darnus judumas, tvarumas ir žalioji politika turi gana didelę reikšmę. Mūsų miestas turi unikalią galimybę eiti pirmyn šiose srityse, bet esu įsitikinusi, kad tik nuo mūsų pačių kiekvieno priklauso, kaip kartu su visuomene galime kurti aplinką, kurioje ateities kartos galės gyventi deramai ir atsakingai“.
Renginyje taip pat dalyvavo jaunimas iš įvairių Europos šalių, kurie atvyko dalyvauti jaunimo mainų projekte „The Circle“. Jaunuoliai entuziastingai dalijosi patirtimi savo šalyse, teikė praktinius patarimus, kaip reikėtų spręsti opias tvarumo problemas.
Naudingos informacijos bei įdomių praktinių užduočių buvo paruošusi didžiausia pakuočių atliekų tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“, kurios atstovai pristatė iniciatyvą „Misija: švari vasara‘23“. Jos tikslas – skatinti visuomenę kurti atsakingesnį požiūrį į atliekų tvarkymą.
Žalioji politika ir tvarumas yra esminiai faktoriai mūsų aplinkos ir visuomenės gerovės išsaugojimui ateinančioms kartoms. Supratimas apie šiuos principus leidžia mums formuoti atsakingą vartojimo požiūrį, sumažinti atliekų kiekį, taupyti gamtinius išteklius ir prisidėti prie švarios bei sveikos aplinkos išsaugojimo. Žalioji politika ne tik skatina tvarų ekonominį augimą, bet ir formuoja gyvenimo būdą, kuriame žmonės ir gamta koegzistuoja harmonijoje, užtikrindami ilgalaikę ir darnią plėtrą.