Marijampolės PRC atstovai pradėjo mėnesio trukmės praktiką Ispanijoje, kūrė jaukią, kūrybiškumą išlaisvinančią aplinką, apsilankė Šakių vaikų dienos centre ,,Šypsenos”. Be to, pratęsiama registracija į vairavimo kursus, apsilankyta Marijampolės ligoninėje bei klausytoja edukacija lytiškumo ugdymo tema.
Padavėjo/barmeno ir virėjo profesijų mokiniai pradėjo mėnesio trukmės praktiką realiose darbo vietose – vietiniuose ispaniškuose restoranuose Kordoboje, Ispanijoje.
Tokia neįkainojama patirtis ne tik sustiprins profesinius įgūdžius, bet ir ateityje padės integruotis į globalią darbo rinką, atvers plačias karjeros galimybes bei praturtins gyvenimus. Linkime didžiausios sėkmės!
„Erasmus+” programos profesinio mokymo mobilumo projektas.
Lapkričio 15 dieną padavėjo ir barmeno profesijos mokytojos Eglė Kalinauskienė ir Ornela Butanavičiūtė edukacinio užsiėmimo metu sukūrė jaukią, kūrybiškumą išlaisvinančią aplinką VŠĮ Marijampolės pirminės sveikatos priežiūros centro pacientėms.
Tikimės, kad įgytos patirtys užsiėmimo metu leis kurti šventes kasdienybėje.
Paminėti Pyrago dienai ,,Pasidalinkime gerumo gabalėliu”.
Lapkričio 15 dieną individualios priežiūros darbuotojo profesijos mokytojos Ingrida Alkevičienė ir Andra Stasiulaitienė su savo mokinėmis apsilankė Šakių vaikų dienos centre ,,Šypsenos”.
Susitikimo metu mokytojos su mokinėmis ir vaikų dienos centro vaikais bei darbuotojais bendravo, juokavo, žaidė ir prie puodelio arbatos skanavo iškeptus pyragus.
Dėkojame už šiltą, jaukų, malonų priėmimą centro darbuotojams.
Pratęsiama registracija į B kategorijos vairavimo kursus.
Lapkričio 15 dieną profesijos mokytoja Dovilė Čingienė ir karjeros specialistė Vilma Žilovienė kartu su slaugytojo padėjėjo profesijos mokinėmis lankėsi VšĮ Marijampolės ligoninėje.
Mokinės turėjo galimybę susipažinti su slaugytojo padėjėjo profesija ir geriatrijos naujuoju skyriumi.
Šiandiena Marijampolės profesinio rengimo centre socialinės pedagogės Jolita Petruškevičienė ir Edita Rakauskienė mokiniams surengė edukaciją lytiškumo ugdymo tema „Pasikalbėkime apie TAI“.
Edukaciją vedė lektorius Julius Žėkas iš MB Sintezija.
Ši edukacija – tai meilės, etikos, santykių ir lytiškumo ugdymo laikas. Koks laimės kodas įrašytas mūsų kūno lytiškume? Dauguma lytinio ugdymo programų dažniausiai būna orientuotos vien tik į lytinių santykių kontekstą, tačiau lytinis ugdymas yra kur kas kompleksiškesnis.
Tai – brandžios asmenybės, gebančios kurti tvirtus visaverčius santykius, ugdymas. Edukacijų metu paliečiamos ne tik ankstyvų lytinių santykių, neplanuoto nėštumo, gyvybės išsaugojimo ir panašaus pobūdžio temos, bet kartu aptariami ir vyro bei moters savivertės, kito asmenybės priėmimo, draugystės ir meilės auginimo klausimai, nevengiant nuopuolio, išsiskyrimo ir praradimo temų.
Mylėti, reiškia, žvelgti į kitą, dalintis visu savo gyvenimu ir prisiimti atsakomybę už savo veiksmus, o tai kur kas daugiau, nei atiduoti tik savo kūną.
Kalbama apie pasirengimą šeimai, tėvystei, motinystei, akcentuojant, jog vyriškumo ir moteriškumo raiškos kulminacija yra tėvystė ir motinystė, ir nebūtinai tik biologine prasme. Edukacijos metu buvo ugdomos šios kompetencijos:
· Kritinio mąstymo
· Kultūrinio sąmoningumo
· Kūrybiškumo
· Pažinimo
· Komunikavimo
· Socialinė, emocinė ir sveikos gyvensenos
Socialinės pedagogės Jolita Petruškevičienė ir Edita Rakauskienė