• Artimiausi renginiai
  • Savaitgalis
  • Receptai
  • Sūduvos istorija
  • Pranešk
  • Įmonių katalogas
9 °c
Marijampolė
10 ° Št
12 ° Sk
10 ° Pr
Šeštadienis, 26 liepos
Sūduvos Gidas
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Naujienos
    • Marijampolė
    • Šakiai
    • Vilkaviškis
    • Kazlų Rūda
    • Kalvarija
  • Renginiai Sūduvoje
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
    • Renginių archyvas
  • Mokslai
  • Sportas
  • Kriminalai
  • Kultūra
  • Politika
  • Sveikata
  • ŽŪM
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus

Marijampolės PRC Sektoriniai praktinio mokymo centrai: ateities darbo rinkos iššūkiams pritaikyta mokymosi erdvė

2025-04-30
Marijampolė, Mokslas ir studijos
Laikas: 4 min skaitymo
A A
Sektorinio praktinio mokymo centre pasitinka šiuolaikinė ir moderniausia technika bei įranga

Sektorinio praktinio mokymo centre pasitinka šiuolaikinė ir moderniausia technika bei įranga / Marijampolės PRC nuotr.

Marijampolės profesinio rengimo centras (Marijampolės PRC) – tai vieta, kur teorinės žinios susilieja su praktine veikla, o mokymas grindžiamas realiais darbo rinkos poreikiais. Viena iš stipriausių Marijampolės PRC grandžių – Sektoriniai praktinio mokymo centrai, koordinuojami vadovo Povilo Urbono, kuris čia dirba jau daugiau nei ketverius metus. 

Už praktinio mokymo proceso koordinavimą, infrastruktūros priežiūrą ir jos modernizavimą, bendradarbiavimą su verslo įmonėmis, socialiniais partneriais ir švietimo institucijomis atsakingas P. Urbonas pabrėžia, kad šie Sektoriniai praktinio mokymo centrai – reikšmingi ne tik Marijampolei, bet ir visam regionui bei šalies profesinio mokymo sistemai.

Marijampolės profesinio rengimo centre yra įkurti du sektoriniai praktinio mokymo centrai

Marijampolės PRC veiklą vykdoma dvejuose specializuotuose Sektoriniuose praktinio mokymo centruose – Žemės ūkio bei Kelių statybos, remonto ir melioracijos. Jie aptarnauja visų Marijampolės PRC skyrių mokinius, kurių praktiniai užsiėmimai organizuojami naudojantis šiuolaikiška technine baze. Šie sektoriniai praktinio mokymo centrai svarbūs ne tik regione, bet ir nacionaliniu mastu, nes užtikrina praktinio mokymo kokybę žemės ūkio ir infrastruktūros sektoriuose.

Marijampolės PRC veiklą papildo du specializuoti sektoriai – Žemės ūkio bei Kelių statybos, remonto ir melioracijos / Marijampolės PRC nuotr.

„Mūsų prioritetas – ne tik suteikti mokiniams teorinių žinių, bet ir užtikrinti, kad jie būtų pasiruošę dirbti realiomis sąlygomis. Todėl praktiniam mokymui skiriame ypatingą dėmesį“, – sako Sektorinio praktinio mokymo centro vadovas Povilas Urbonas.

Išskirtinumas – moderni bazė 

Sektoriniuose praktinio mokymo centruose mokiniams sudaromos sąlygos mokytis su modernia technika ir pažangiausia įranga, leidžiančia mokytis ne tik teoriškai, o ir praktiškai, pagal naujausius rinkos standartus. Inovatyvios mokymo laboratorijos, šiuolaikiškos praktinio mokymo aikštelės, technikos parkas bei specializuotos bazės transporto, statybos ir žemės ūkio srityse sukuria autentišką darbo aplinką. Visa tai padeda ne tik tobulinti įgūdžius, bet ir pasiruošti realiems iššūkiams – mokymosi turinys ir įranga nuolat atnaujinami, kad mokiniai būtų žingsniu priekyje nuolat besikeičiančioje profesinėje aplinkoje.

Puikiai išplėtota infrastruktūra suteikia galimybę ne tik tobulinti praktinius įgūdžius, bet ir mokytis vairuoti įvairių kategorijų transporto priemones, dalyvauti kvalifikacijos tobulinimo kursuose, laikyti egzaminus įvairių kategorijų statybinei ir žemės ūkio technikai valdyti (TR1, TR2, SM, SZ), bei tobulinti gebėjimus hidromanipuliatoriaus, autokrautuvo, elektrokrautuvo valdyme. Be to, papildomai vykdomi ir privalomieji 95 kodo kursai.

Vadovas pabrėžia, kad mokinių skaičius sektoriniuose praktinio mokymo centruose yra dinamiškas ir nuolat kintantis, nes aptarnaujami įvairių profesijų mokiniai iš skirtingų Marijampolės PRC skyrių. Visgi, pastebima, kad augant susidomėjimui inžinerinėmis profesijomis, didėja ir mokinių, besinaudojančių Marijampolės PRC paslaugomis, skaičius, o pastaraisiais metais ženkliai išaugęs ir suaugusiųjų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo poreikis.

„Sektoriniai praktinio mokymo centrai teikia praktinius mokymus įvairių sričių mokiniams, o visos siūlomos profesijos yra svarbios ir paklausios darbo rinkoje”, – tikina vadovas P. Urbonas.

Sektorinio praktinio mokymo centro vadovas Povilas Urbonas / Marijampolės PRC nuotr.

Šiuo metu Sektoriniuose praktinio mokymo centruose siūlomos transporto priemonių remonto techniko, dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo ir padėjėjo, aplinkotvarkininko, motorinių transporto priemonių vairuotojo (keleiviams ir kroviniams vežti), kelininko, melioratoriaus, automatinių sistemų mechatroniko, transporto priemonių remontininko, sandėlio operatoriaus, žemės ūkio darbuotojo bei transporto priemonių elektroniko specialybės.

Vienas iš svarbiausių centro veiklos aspektų – aktyvus bendradarbiavimas su verslu bei partneriais / Marijampolės PRC nuotr.

„Pastaraisiais metais išaugęs susidomėjimas transporto, logistikos, automatizuotos gamybos, technikos operatorių bei technikos remontų specialistų srityse, nes jos yra aktualios ir reikalingos ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje, o darbuotojų trūkumas nuolat jaučiamas“, – pabrėžia vadovas P. Urbonas.

Glaudus bendradarbiavimas su socialiniais partneriais

Vienas iš svarbiausių Marijampolės PRC veiklos aspektų – aktyvus bendradarbiavimas su verslu. Praktikos vietos, mokymo turinio formavimas, stipendijos, techninės pagalbos teikimas – visa tai vyksta glaudžiai bendradarbiaujant su dešimtimis įmonių, tokiomis kaip UAB „Alkesta“, UAB „Avesco CAT Lithuania”, UAB „Kelranga”, UAB „Statybos ritmas”, UAB „Stevila“, UAB „Fasa”, UAB „CIE LT Forge”, UAB „Inžinerinių objektų statyba”, UAB „Mantinga”, UAB „Rida”, UAB „RSD Auto”, UAB „Adampolis”, UAB „IKEA Industry Lietuva” ir kitomis verslo įmonėmis.

Nemažiau svarbūs ir ryšiai su nevyriausybinėmis organizacijomis ir asociacijomis: Lietuvos melioracijos įmonių asociacija, Lietuvos kelių asociacija, Marijampolės vežėjų asociacija.

„Mūsų partneriai dalyvauja padedant formuoti mokymo turinį, dalijasi savo kompetencija, prisideda prie specialistų rengimo, priima mokinius praktikai. Visa tai lemia, kad didžioji dalis mokinių sėkmingai integruojasi į darbo rinką. Mokymo metu įgyti praktiniai įgūdžiai ir darbas su modernia įranga padeda greitai prisitaikyti prie realios darbo aplinkos. Pabrėžtina, kad darbdaviai, ypač inžinerinių, statybos, transporto sektoriuose, teigiamai vertina absolventų veiklą. Tiesa, mokinių įsidarbinimo sėkmė priklauso ir nuo paties mokinio motyvacijos bei nuolatinio domėjimosi technologinėmis naujovėmis” – mano vadovas P. Urbonas.

Centre organizuojami regioniniai ir respublikiniai konkursai / Marijampolės PRC nuotr.

Visgi, veikla neapsiriboja tik kasdieniu mokymosi procesu. Kasmet Marijampolės PRC organizuojami regioniniai ir respublikiniai statybinės technikos valdymo, B ir CE kategorijų vairuotojų, traktorių ir žemės ūkio technikos valdymo meistriškumo konkursai. Marijampolės PRC mokiniai užima prizines vietas ne tik mūsų įstaigos organizuojamuose, bet ir kituose respublikiniuose bei tarptautiniuose konkursuose.

Ateityje – „žalioji” ir skaitmeninė transformacija 

Marijampolės PRC nuolat siekia tobulinti ugdymo turinį, atnaujinti mokymosi programas ir žengti kartu su naujausiomis technologijomis, siekiant parengti aukštos kvalifikacijos darbuotojus.

Neseniai pradėtos vykdyti dekoratyvinio apželdinimo darbuotojo ir transporto priemonių elektroniko mokymo programos, bei intensyviai ruošiamasi bepiločių orlaivių operatorių mokymui, reaguojant į verslo poreikius. Planuojama plėsti transporto priemonių remonto programas įtraukiant sunkiojo transporto technikos aptarnavimą.

„Priimame mokinius ir iš kitų profesinio mokymų įstaigų, todėl nuolat atnaujiname įrangą, o ugdymo turinį koreguojame pagal darbo rinkos ir pramonės skaitmenizavimo ir automatizavimo tendencijas. Tai leidžia mokiniams būti žingsniu priekyje“, – teigia vadovas.

Povilas Urbonas / Marijampolės PRC nuotr.

Vienas iš svarbiausių strateginių tikslų – ugdyti darbuotojus, gebančius dirbti su pažangiomis technologijomis, laikantis tvarumo principų. „Žalioji“ ir skaitmeninė transformacija tampa neatsiejama profesinio rengimo dalimi, todėl mokytojai dalyvauja kvalifikacijos tobulinimo seminaruose Lietuvoje ir užsienyje, dalijasi gerąja patirtimi su Lietuvos bei užsienio šalių kolegomis.

„Norime, kad mūsų mokiniai būtų pasirengę ne tik šiandienos, bet ir rytojaus darbo rinkai. Todėl investuojame į ateitį – į žmones, įrangą ir žinias“, – sako vadovas P. Urbonas.

Šaltinis: Jurgis Švedas
Žymos: LietuvaLietuvos kelių asociacijaLietuvos melioracijos įmonių asociacijaMarijampolės PRCMarijampolės profesinio rengimo centrasMarijampolės vežėjų asociacijaPovilas UrbonasSektorinis praktinio mokymo centrasSūduvos gidasUAB „Adampolis“UAB „Alkesta“UAB „Avesco CAT Lithuania”UAB „Fasa”UAB „IKEA Industry Lietuva”UAB „Inžinerinių objektų statyba”UAB „Kelranga“UAB „Rida”UAB „RSD Auto”UAB „Statybos ritmas“UAB CIE LT ForgeUAB MantingaUAB Stevila
DalintisSiųsti

Naujienos iš interneto:

traffix.lt

Rekomenduojami Video:

TAIP PAT SKAITYKITE:

Žinios

Marijampolė pagerbė gabiausius abiturientus ir jų mokytojus
Indijos ambasadoriaus vizitas Marijampolėje: naujos tarptautinės draugystės pradžia
Mokolų g. 47 aikštelė bus atnaujinta
Paežerių dvaro apylinkėse kvies Lietuvos bitininkų šventė

Kultūra

Vasaros šventė Gudeliuose nuskambėjo su pramogomis ir šypsenomis
Kazlų Rūdoje – paroda, skirta neseniai anapilin iškeliavusios dr. Aldonos Vasiliauskienės jubiliejui paminėti
Ypatingas savaitgalis Želsvoje – skambėjo „VasarOK“ šventė
Vasaros šventės Pajevonyje ir Gražiškiuose subūrė bendruomenes

Sportas

Vilkaviškyje įvyko tradicinis šachmatų turnyras
Vilkaviškio atletų pasiekimai Alytaus lengvosios atletikos čempionate
Rungtynės su „Riteriais“ baigėsi lygiosiomis
„Perlą Go“ papildė „Omegos-Tauro-LSU“ marškinėlius vilkėjęs jaunuolis

Politika

Indijos ambasadoriaus vizitas Marijampolėje: naujos tarptautinės draugystės pradžia
Skandaluose įbridusių politikų atostogos anksčiau vertintos kitaip: griežtai kalbėjo ir prezidentas, ir socdemai
EK siūlo mažinti bendrųjų žemės ūkio ir žuvininkystės politikų finansavimą
Marijampolės regionas imasi aktyvių veiksmų investicijoms pritraukti: kuriamos naujos galimybės verslui

Įdomu

Miške senka telefono baterija? Patarė, ką daryti, kad neliktumėte be ryšio
Vaisingumo lenktynėse laimi jaunystė
Kaip draskyklė prisideda prie katės laimės ir geros savijautos?
Standartiniai butai, nestandartiniai lūkesčiai: ar tikrai lietuviai bijo gyventi „kaip visi“?

Verslas

Naujos prekės neatsiperka? Galite tai sustabdyti su Terra Stock prognozėmis
Siūloma svarstyti įvesti sankcijas prekybos tinklo „Mere“ savininkams
Lietuva – tarp greičiausiai inovacijose augančių ES šalių
Komandos formavimo renginiai: efektyvių komandų kūrimo strategijos

Mokslas ir studijos

Marijampolė pagerbė gabiausius abiturientus ir jų mokytojus
Rygiškių Jono gimnazijos abiturientams įteikti brandos atestatai
ŠMSM siūlo koreguoti į aukštąsias mokyklas stojančių šimtukininkų konkursinius balus: pridės papildomų taškų
Liudvinavo Kazio Borutos gimnazijos abiturientams įteikti brandos atestatai

Turizmas

Prie Ivoniškio ežero Gudeliuose bus įkurta poilsio zona
Kviečiame atrasti – nauji maršrutai po Lietuvos regionus
Stovyklautojams laikas ugdyti naujus įpročius – vieno dalyko stovyklavietėse gali nelikti
Miškininkai kviečia pažinti miškų paslaptis: daugiau nei 1000 rekreacinių objektų visoje Lietuvoje
Sūduvos Gidas

Teisės saugomos © 2024

Naršyti

  • Pranešk naujieną
  • Naudojimosi taisyklės
  • Kontaktai
  • Reklama
  • Naujienlaiškis
  • Privatumo politika
  • Kalvarija
  • Kazlų Rūda
  • Marijampolė
  • Šakiai
  • Vilkaviškis

Sekite mus

  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus
  • Sūduvos gidas
  • Žinios
    • Kalvarija
    • Kazlų Rūda
    • Marijampolė
    • Vilkaviškis
    • Šakiai
  • Kas vyksta Sūduvoje?
    • Kas vyksta Marijampolėje?
    • Kas vyksta Kalvarijoje?
    • Kas vyksta Šakiuose?
    • Kas vyksta Kazlų Rūdoje?
    • Kas vyksta Vilkaviškyje?
  • Savaitgalis
  • Kriminalai
  • Karas Ukrainoje
  • Receptai
  • Istorijos verpetai
  • Politika
  • Laisvalaikis
  • Kultūra
  • Įdomu
  • Grožis
  • Mokslas ir studijos
  • Video
  • Reklama
  • Kontaktai
  • ŽŪM naujienos
Rezultatų nėra
Žiūrėti visus rezultatus