Netrukus prisiminsime ir pagerbsime Anapilin išėjusius artimuosius, ant jų kapų degdami žvakutes ir dėdami gėles.
Nors mažų liepsnelių švytėjimas, pirmųjų lapkričio dienų vakarais nušviečiantis miestų ir miestelių kapinaites, atrodo jaukiai ir ramiai, visgi derėtų nepamiršti, kad šis grožis, vėliau tinkamai nesutvarkytas, gali pakenkti gamtai.
Artėjant Visų šventųjų ir Vėlinių dienoms, tvarkomos savivaldybės teritorijoje esančios kapinės. Natūralu, kad artimųjų kapus tvarko giminaičiai, o bendrą kapinių tvarką ir apleistus kapus prižiūri kapinių prižiūrėtojai.
Esame pastebėję, kad atliekas rūšiuoti dar ne visi išmoko, nors prie visų kapinių yra įrengti rūšiuotų atliekų konteineriai, o mieste esančiose kapinėse žaliosioms atliekoms palikti specialūs didmaišiai.
Primename, kad ir kapinėse susidariusias atliekas būtina rūšiuoti: atskirti stiklą, plastiką, popierių ir buitines atliekas. Žaliosios (biologiškai skaidžios – žolė, šakos, lapai ir pan.) atliekos turi būti dedamos į didmaišius, kurių turinys vėliau išvežamas kompostavimui.
Dažnai pasitaiko, kai į žaliosioms atliekoms skirtus didmaišius žmonės surinktus lapus, žoles meta sukrovę į polietileno maišelius. Taip daryti negalima – į didmaišį turi būti metamos tik žaliosios atliekos, be krepšelių ar kitų talpų. Juk jeigu visi tvarkingai rūšiuosime kapinių atliekas, tai kapinių teritorija ne tik per šventes, bet ir visada bus tvarkinga.
Mirusiųjų pagerbimo dieną keliaujame aplankyti artimųjų kapus ir labai stengiamės, kad jie atrodytų gražiau nei kasdien, o per Vėlines uždekime žvakutes ir ant kapų tų išėjusiųjų, kurių artimieji neprisimena.