Marijampolės Rimanto Stankevičiaus progimnazijos atstovai grįžo iš šalių partnerių Erasmus + susitikimo Lenkijoje, Zawiercie mieste. Tai baigiamasis projekto „Lets grow small happiness together“ („Auginkime mažą laimę kartu“) susitikimas, kurio metu buvo pristatyti nuveikti darbai bei apibendrintos viso projekto metu vykdytos veiklos.
Projektą įgyvendino Italijos, Rumunijos, Turkijos, Lietuvos ir Lenkijos atstovai. Pačio projekto tema tapo dar aktualesnė po pasaulį sukrėtusios pandemijos. Mažų, džiuginančių įvykių pastebėjimas, mokėjimas dirbti bei kurti drauge, savo emocijų išreiškimas, išėjimas iš komforto zonos į pilną iššūkių pasaulį tapo šio projekto ašimi. Kiekvieną mėnesį šalys partnerės buvo įsipareigoję savo mokyklose rasti nors vieną džiuginančią veiklą bei ją pateikti bendrame tinklalapyje. Visos veiklos buvo pateiktos iškarpų knygose, kurias šalys susitikimo metu pristatinėjo, dalinosi patirtimi, kur „galima rasti tą mažą laime drauge“. Dar viena iš baigiamųjų veiklų buvo kurtų komiksų pristatymas bei situacijų suvaidinimas.
Viso projekto apibendrinimu tapo bendras šalių vaidinimas pagal Antuano de Sent Egziuperi (Antoine de Saint-Exupéry ) knygą „Mažasis princas“. Jaukioje ir įspūdingai dekoruotoje scenoje atgimė mokinių vaidinamos įsimintiniausios knygos akimirkos: lapės ir princo pokalbis apie tikrą draugystę, įsipareigojimą rožei, nuolat dirbantį ir daugiau nieko nematantį žmogų ir pan. Knyga ir jos epizodai pasirinkti neatsitiktinai, nes tai knyga, kurią verta skaityti būnant vaiku, suaugusiu, ar tiesiog susimąsčius, dėl ko mes čia esame ir kokį pėdsaką paliekame, ar mokame vertinti tai, kas yra šią akimirką brangiausia.
Projekto meto buvo pristatyta kiekvienos šalies švietimo sistemos, šalių partnerių miestai, mokyklų ypatumai. Tai ne tik galimybė susipažinti, bet ir pagalvoti, kokias detales, akcentus galima panaudoti savo ugdymo įstaigoje. Aplankytoje Lenkijos Zawiercie miesto mokykloje vykdoma hipoterapija (gydymas naudojant arklių pagalbą), puikiai įrengtas atsipalaidavimo ir stresą mažinanti patalpa.
Susitikimo metu vyko ir pažintis su svarbiausiais šalies kultūriniais objektais. Pastarojo susitikimo metu buvo aplankytas Koperniko mokslo centras Varšuvoje, buvusi Lenkijos karalių rezidencija – Vavelio architektūrinis kompleksas Krokuvoje, Ogrodzeneco pilies griuvėsiai.
Viso projekto metu nenuilstamai mokiniams įgyvendinti veiklas padėjo Olivija Barzdaitienė, Rita Dijokienė, Ernesta Boželytė-Liobienė, Odeta Gluoksnytė. Didžiausias indėlis – tai mokytojų iniciatyvos, pagalba mokiniams, kruopštumas užduočių išpildymui.
Erasmus+ vykdomi projektai – tai ne tik kalbinis tobulėjimas, skirtingų šalių kultūrų pažinimas bei jų priėmimas, bet ir savo turimų galimybių įsivertinimas, turimų kompetencijų praplėtimas bei neišdildomos patirtys mokiniams bei projektą vykdantiems mokytojams.
Rita Dijokienė
Olivija Barzdaitienė
Ernesta Boželytė-Liobienė
Odeta Gluoksnytė