Atšilus orams, prasideda ir Sosnovskio barščio vegetacija. Labai svarbu, kad žemės sklypų savininkai, nuomininkai ir valdytojai nuolatos naikintų Sosnovskio barštį, kad jis sparčiai neplistų ir nekeltų pavojaus žmonių sveikatai bei gamtinei aplinkai.
Prasidėjus šio invazinio augalo vegetacijai, jį rekomenduojama iškasti taip apsaugant biologinės įvairovės požiūriu jautrias teritorijas. Marijampolės savivaldybės administracijos priežiūrai priskiriamose teritorijose Sosnovskio barščiai aktyviai naikinami juos purškiant herbicidais. Darant tai trejus metus iš eilės, galima tikėtis, kad šių pavojingų augalų plantacijos gerokai sumažės.
Raginame ir gyventojus, kurių aplinkoje – prie namų, sodo, sodybos veši Sosnovskio barščiai, suskubti juos iškasti arba pradėti ruoštis naikinti herbicidais.
Renkantis naikinimo priemones ir laiką, būtina atsižvelgti ne tik į Sosnovskio barščių gausumą, teritorijos dydį, bet ir galimus apribojimus, susijusius su vandens telkinių, gyvenviečių apsauga, saugomomis vertybėmis, ir kitus aspektus. Šis vienas iš pavojingiausių aplinkai ir žmonių sveikatai invazinių augalų sunkiai įveikiamas, todėl turi būti naikinamas iškasant ar herbicidais, kol yra nedidelis, apie 30 cm aukščio.
Sosnovskio barštis šienaujamas tik siekiant sustabdyti plitimą sėklomis, kai nėra kito tinkamo būdo, arba šienavimas derinamas su kitomis rekomenduojamomis kontrolės priemonėmis. Atkreipiame dėmesį, kad šienaujamo augalo žiedai neturi būti pradėję brandinti sėklų, nes ir nupjovus Sosnovskio barštį iš savo vidinių resursų jis gali subrandinti sėklas ir taip toliau plisti.
Primename, kad visos šio augalo dalys kaupia furanokumariną, medžiagą, kuri žmogui prisilietus prie augalo, juos skinant ar šienaujant, gali smarkiai apdeginti neapsaugotą odą, sukelti ypač stiprią organizmo alerginę reakciją, ypač tai būdinga saulėtomis dienomis.
Invazinių rūšių augalų naikinimo būdai ir priemonės nustatyti Lietuvos Respublikos aplinkos ministro 2002 m. liepos 1 d. įsakymu Nr. 352 patvirtintoje Kenksmingų žmogaus sveikatai invazinių rūšių augalų naikinimo metodikoje: https://bit.ly/3Lzd25u