Spalio 8-ąją, su pagarba minėtos Kazio Griniaus, trečiojo Lietuvos Respublikos prezidento, perlaidojimo 30-osios metinės.
Šiai iškiliai asmenybei skirtą paminklą aplankė Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda, vicemeras Artūras Visockis, LR Seimo narys Andrius Vyšniauskas, Marijampolės krašto ir prezidento Kazio Griniaus muziejaus direktorė Rima Striaušienė bei muziejaus darbuotojai.
Vyresnysis muziejininkas Tomas Kukauskas dalijosi ne tik faktais, bet ir jautriomis detalėmis apie šio žmogaus gyvenimą, jo politinę veiklą ir perlaidojimo istoriją. Ceremonijos dalyviai tylos minute pagerbė prezidentą, prisimindami jo didžiulį indėlį į Lietuvos laisvės kovas bei valstybingumo stiprinimą.
K. Grinius buvo daugiau nei prezidentas – jis buvo gydytojas, humanistas ir tikras tautos lyderis. Jo gyvenimo kelias buvo kupinas iššūkių ir netekčių. Sovietų okupacijos akivaizdoje jis buvo priverstas palikti gimtinę ir daugelį metų praleido toli nuo Lietuvos, Amerikoje. Tik atkūrus nepriklausomybę, jo palaikai buvo perlaidoti Lietuvoje, grąžinant šį iškilų žmogų atgal į jo tėvynę. Tai buvo simbolinis sugrįžimas ne tik kūnu, bet ir siela į Lietuvą, už kurią jis kovojo visą gyvenimą.
Minėjimo renginiai tęsėsi ir vakarą. 17 valandą K. Griniaus memorialiniame muziejuje, Bažnyčios g. 23, vyko parodos „Sugrįžimas į Tėvynę“ atidarymas, skirtas perlaidojimo 30-mečiui. Parodoje galima išsamiau peržvelgti šio iškilaus žmogaus gyvenimą, tremties laikotarpį bei istorines aplinkybes, kuriomis jo palaikai sugrįžo į Lietuvą. Tai ypatinga galimybė ne tik prisiminti Kazio Griniaus nuopelnus, bet ir įvertinti jo indėlį į mūsų tautos istoriją.