Rugsėjo 23-iąją, Žydų genocido atminimo dieną, Šešupės slėnyje masinių žudynių vietoje prie paminklo holokausto aukoms Marijampolės savivaldybės vadovai, tarybos nariai, muziejaus, kultūros centro atstovai, Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono kariai ir moksleiviai prisiminė skaudžius 1941 metų įvykius, kuomet buvo išžudyta dauguma Lietuvoje gyvenusių žydų.
Susirinkusieji pagerbė Holokausto aukų atminimą – prisiminė liūdnus istorinius faktus, nužydytuosius pagerbė tylos minute, padėjo gėles, jų atminimui skambėjo atliekami muzikiniai kūriniai.
„Prisimename ir kasmet Marijampolėje minime Lietuvos žydų genocido dieną . Tai vieni baisiausių įvykių, kurie sukrėtė visą pasaulį ir mūsų Tėvynę. Išmokome didelę pamoką – visada turime būti budrūs ir branginti vieni kitus. Šiandien solidariai stovime su visa žydų tauta“, – sako savivaldybės mero pavaduotojas Artūras Visockis.
Marijampolės miesto istorija glaudžiai susijusi su čia gyvenusių žydų gyvenimu ir Lietuvos žydų tragišku likimu. Marijampolėje, kaip ir daugelyje šalies vietų, žydų bendruomenė 1941-aisiais buvo brutaliausiu būdu sunaikinta – gražiame Šešupės slėnyje sušaudyta ir užkasta per 5 tūkstančius žydų iš Marijampolės miesto ir artimiausių apylinkių. Marijampolės moksleivių kūrybos centro moksleiviai jų atminimą pagerbė eisena „Atminties kelias 1941- 2021m.“ į Marijampolės žydų žudynių atminimo vietą.
Vėliau Lietuvos žydų genocido atminimo dienos paminėjimas tęsėsi buvusioje Marijampolės sinagogoje, Marijampolės M. Lukšienės Švietimo centre, kur buvo pristatytas sakralinis žydų kultūros paveldas ir parengta interaktyvi ekspozicija, pasakojanti apie žydų gyvenimą, jų kultūrinį palikimą ir tragišką likimą Marijampolėje.
Vakare marijampoliečiai rinkosi į ekskursiją „Niekada nepaliko savo miesto“, skirtą Marijampolės žydams atminti, kurioje pristatytas žydų gyvenimą menantis ir įprasminantis palikimas.

Marijampolės savivaldybės administracijos inf.