Prokuroras „čekiukų“ byloje teisiamam P. Isodai siūlo skirti 15 tūkst. eurų baudą ir uždrausti dirbti valstybės tarnyboje.
„Čekiukų“ byloje teisiamam Marijampolės merui Povilui Isodai siūloma skirti subendrintą 15 tūkst. eurų baudą ir 4 metams uždrausti jam būti išrinktam ar paskirtam į valstybinių institucijų pareigas.
„(Atimti viešąsias – ELTA) teises būti išrinktam ir paskirtam į valstybės ar savivaldybės institucijų, įstaigų, įmonių ar nevalstybinių organizacijų renkamas ar skiriamas pareigas“, – teigė Kauno apygardos teismo pirmininko padėjėja Milda Kryžė.
Nuosprendį skelbti numatoma rugpjūčio 21 d.
Šią bausmę P. Isodai ketvirtadienį Kauno apygardos teisme pasiūlė valstybinį kaltinimą byloje palaikantis prokuroras Darius Valkavičius.
Tyrimo duomenimis, P. Isoda, eidamas Marijampolės savivaldybės tarybos nario ir mero pareigas, galimai suklastojo tikrus dokumentus, juose įtvirtindamas tikrovės neatitinkančius duomenis apie nepatirtas telefono ryšio, interneto ryšio, transporto išlaidas, kaip susijusias su tarybos nario veikla.
Prokuratūra skelbia, kad Marijampolės savivaldybės meras P. Isoda, savivaldybės buhalterijai pateikdamas, įtariama, suklastotus dokumentus – 26 vienetus tarybos nario išlaidų suvestinių ir 11 vienetų tarybos nario išlaidų ataskaitų – apgaule įgijo 2 tūkst. 479 eurus Marijampolės savivaldybės administracijai priklausiusių lėšų.
„Povilo Isodos byloje kaltinimo esmė – kaltinamasis naudojo kitų mokėjimo instrumentus atsiskaitant už kurą. Buvo nelogiški kuro pylimai atvejai, teisme išvardijau atvejus, kai kuras mažiausiai 15 kartų pilamas tą pačią dieną, tą pačią minutę, tokių situacijų ne viena. Yra situacijų, kai kuras buvo pilamas tris kartus per dieną su labai mažu laiko intervalu. Manęs neįtikina, kai tai susiję su tarybos nario veikla. Kaltinimo esmė, kad buvo naudojami kitų asmenų atsiskaitymai, tam, kad pagrįsti neva patirtas tarybos nario išlaidas“, – yra sakęs prokuroras D. Valkavičius.
P. Isodos byloje taip pat yra jo artimųjų, kitų partijos narių kuro čekiai.
P. Isoda taip pat kaltinamas tuo, kad piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, siekdamas sau turtinės naudos. Manoma, kad politikas, tyčia pažeisdamas tarybos nario veiklą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimus ir nuostatas, aktyviais, sistemingais, ilgą laiką trukusiais neteisėtais veiksmais iškraipė jam, kaip valstybės tarnautojui suteiktų teisių esmę, o dėl to valstybė patyrė didelę neturtinę žalą, nes buvo pakirstas pasitikėjimas šia institucija.
Politikas sustabdė savo narystę Lietuvos socialdemokratų partijoje ir sakė savo poziciją ginsiantis teisiniu keliu.
Pernai gruodį P. Isoda socialiniame tinkle „Facebook“ pareiškė, kad pagal savivaldybės kontrolės ir audito tarnybos atliktą patikrinimą dar 2023 m. lapkričio mėnesį grąžino į savivaldybės biudžetą tą dalį (4 748,43 eurų) išmokų, kurios galėtų kelti klausimų (ar abejonių) dėl jų išmokėjimo pagrįstumo.
ELTA primena, kad visuomenininkui Andriui Tapinui inicijavus savivaldos politikų lėšų įsisavinimo tyrimą „Skaidrinam“ ir dėl to kilus skandalui dėl galimo politikų piktnaudžiavimo kanceliarinėmis lėšomis, į teisėsaugos akiratį pakliuvo daugybė savivaldybių.
Gytis Pankūnas (ELTA)
Platinti ar kopijuoti be Eltos sutikimo draudžiama