Birželio 27 d. Šakių bibliotekoje jau penktąjį kartą startavo penkias dienas trunkanti vasaros dienos stovykla „Įdomioji biblioteka“ 8-12 m. moksleiviams.
Pagrindinis šių metų stovyklos programos tikslas – pažinti įdomius, aktyvius, kūrybingus mūsų krašto žmones, jų veiklas ir „paskaityti juos tarsi knygas“.
Pirmoji stovyklos diena pradėta susipažinimu ir psichologiniais žaidimais. Skaityta R. Tiziana Bruno knygelė „Tylenio kepyklėlė“ ir ieškota giluminių teksto prasmių. Stovyklautojai dalyvavo pirmojoje virtualaus žaidimo „Knygos kelias“ dalyje ir sužinojo knygos atsiradimo istoriją iki spausdinimo mašinos išradimo.
Dienos pabaigoje apsilankyta „Nastia garden gourmet “ parduotuvėlėje, įsikūrusioje Šakių mieste. Čia susitikta su šio prekės ženklo įkūrėja Valerija Gafurova, degustuoti liofilizuoto sūrio ir vaisių produktai ir itin karštą dieną ne tik atsigaivinta ypatingomis ,,Bubble tea” arbatomis, bet ir sužinota jų kilmės istorija.
Antroji stovyklos diena pradėta trumpa istorija iš R. Kulvinskytės knygos „Semčiukai“. Išklausę garsinį skaitymą, vaikai, piešdami vaizdinius, kūrė savo istorijas. Kartu su Šakių bendruomenės pareigūne Aušra Mockevičiene „Saugaus elgesio internete“ pamokėlėje moksleiviai įtvirtino jau turimas ir įgijo naujų žinių apie saugų elgesį virtualioje erdvėje. Antradienio popietę iškeliauta į Žvirgždaičius.
Susitikimai pradėti Nepriklausomybės akto signataro vyskupo Justino Staugaičio tėviškėje. Čia tarsi knyga „skaityta“ miestelio seniūnė Giedrė Snudaitienė, susipažinta su Žvirgždaičiuose apsistojusių karo niokojamos Ukrainos gyventojų vaikais. Žvirgždaičių bibliotekininkė Asta Baubonienė pristatė bibliotekoje esančias knygas apie žymius kraštiečius, pateikė keletą įdomių faktų apie signatarą J.Staugaitį ir paragino stovyklautojus ir ukrainiečių vaikus pažaisti orientacinį žaidimą. Bibliotekos vaikų ir jaunimo klubo nariai ekskursijos dalyvius supažindino su Žvirgždaičiais, pakvietė pasivaikščioti lakūnų Liorentų gimtinės takais, priminė šių žmonių įsimintinus gyvenimo faktus, organizavo edukacinius žaidimus.
Trečioji stovyklos diena prasidėjo magiškomis istorijomis apie fėjas Iš Editos Lei knygos „Miglų slėnio pasakos“. Išklausę istorijas, vaikai kruopščiai darbavosi kūrybinėse dirbtuvėse ir gamino „Magišką miško fėjų stiklainį – žibintą“. Trečiadienio popietę išskubėta Į Gelgaudiškio miestelyje, miško pakraštyje įsikūrusią Gabrieliaus Bublaičio „Wild forest yoga“ studiją. Kartu su Gabrieliaus žmona Els, leistasi į meditacinį ėjimą mišku „Tylos kelias“. Vėliau kartu su Gabrieliumi Bublaičiu daryti jogos pratimai, klausytasi jo atliekamos muzikos iš Indijos parsivežta dūda. Gabrielius tapo dar viena „knyga“, kurią vaikai skaitė susižavėję.
Ketvirtoji stovyklos diena prasidėjo kelione į Kriūkų miestelį pas tautodailininkus Daivą ir Gediminą Jėčius. Čia laukė labai šilti, draugiški žmonės ir spalvingos lėlyčių ir laivelių gamybos dirbtuvėlės. Ketvirtadienio popietę vaikai klausėsi D. Cali knygelės „Laimės prekeivis“ garsinio skaitymo, o po knygelės aptarimo susitiko su Kybartų sportinių balandžių augintojų klubo nariu Antanu Matulevičiumi ir dalyvavo pažintinėje edukacijoje „Balandžių paštas“.
Šios edukacijos metu moksleiviai sužinojo daug tikrų faktų apie sportinius balandžius, jų auginimą, dalyvavimą varžybose ir kiekvienas turėjo galimybę paleisti išsirinktą balandį skrydžiui. Dienos pabaigoje visi stovyklautojai pristatė savo mylimus augintinius, pasakojo jų istorijas vieni kitiems, rodė jų nuotraukas. Sulaukta ir gyvo keturkojo svečio, kuris suteikė visiems daug gerų emocijų.
Penktadienis pradėta antrąja virtualaus žaidimo „Knygos kelias“ dalimi . Pamankštinę protus, stovyklautojai žaidė futbolą vaikštant kartu su Šakių visuomenės sveikatos biuro kineziterapeutu Luku Damušiu. Baigiamojoje stovyklos popietėje vaikai smagiai šėlo su vandens šautuvais, pasakojo vaizdiniais kurtas savo istorijas. Edukacijoje „Rašau plunksna“ kūrė savo inicialus ir pradėjo rašyti savo istorijas į mažas rankomis gamintas knygeles. Atsisveikinta tradiciškai vaišinantis pica, dėkojant vieni kitiems ir linkint gražios vasaros.
Šakių viešosios bibliotekos inf.