Balandžio 26 d., Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės metu, visi istorinių romanų gerbėjai pakviesti į rašytojos Ginos Viliūnės romano „Apolonija“ pristatymą.
Istoriniai romanai – tai lengva ir patraukli forma įgyti naujų žinių, galimybė keliauti laiku, sutikti vadovėliuose aprašytas asmenybes bei suvokti vienų ar kitų įvykių priežastis.
Knygos autorė G. Vilūnė jau daug metų domisi Vilniaus ir Lietuvos istorija, rašo straipsnius, veda ekskursijas. „Apolonija“ – devintasis jos romanas, jautriai pasakojantis apie sukilimo vado Zigmanto Sierakausko žmonos gyvenimą (paremtas pačios A. Sierakauskienės atsiminimais).
Jie, Zigmantas ir Apolonija, susitiko 1861 m. vasarą Vilniuje. Ji – dvidešimt trejų, graži ir geidžiama, tačiau svajojanti ne apie meilę, o apie tėvynės laisvę. Jis – rusų armijos kapitonas, trisdešimt penkerių, gyvenantis rengiamo sukilimo idėja. Ar tikite meile iš pirmo žvilgsnio?
Netikėtas jųdviejų susidūrimas įžiebė ugnį širdyse. Vos du trumpi susitikimai, ilgas bendravimas laiškais, pasipiršimas susirašinėjant ir… po metų, trečiojo susitikimo metu, atšoktos vestuvės. Deja, likimas jiems skyrė vos devynis bendro ir laimingo gyvenimo mėnesius.
Renginyje Zigmanto ir Apolonijos laiškus skaitė Virginija Tarnauskaitė. Muzikinius kūrinius susirinkusiems atliko Živilė Vasiliauskaitė (mok. B. Bajoriūnaitė).
Svečiai ne tik džiaugėsi malonia pažintimi su rašytoja Gina Viliūne, bet ir turėjo galimybę įsigyti romaną iš pačios autorės rankų bei gauti jos autografą.