Spalio 26 dieną Šakių kultūros centre skambėjo džiaugsmingi plojimai, kai liaudiškų šokių grupė „Vijūras“ šventė savo 60-ies metų jubiliejų. Ši proga buvo pažymėta Respublikinio senjorų liaudiškų šokių grupių festivalio „Zanavykų aplinkinis“ metu, kuris subūrė daugiau nei dešimtį šokių kolektyvų iš visos Lietuvos.
Į festivalį atvyko ir savo pasirodymus dovanojo senjorų šokių grupės iš įvairių šalies kampelių: „Aštuonnytis“ iš Kalvarijos, „Veliuonis“ iš Veliuonos, „Rangė“ iš Kretingos, „Sidabra“ iš Marijampolės, „Vėjava“ iš Tauragės, „Gija“ ir „Sidabra“ iš Panevėžio, „Kalatinis“ iš Šiaulių, „Rasa“ iš Ežerėlio (Kauno rajonas), taip pat vietiniai kolektyvai „Girėnai“ ir „Vijūras“ iš Šakių.
Šventėje dalyvavo ir Seimo narys Giedrius Surplys bei Šakių rajono savivaldybės meras Raimondas Januševičius, kurie nuoširdžiai pasveikino „Vijūro“ šokėjus, pabrėždami šios grupės svarbą ne tik Šakių kultūros gyvenimui, bet ir visos Lietuvos liaudies šokio tradicijų puoselėjimui.
Jubiliejaus proga meras R. Januševičius taip pat įteikė ypatingas padėkas grupės vadovei Justei Lukauskienei ir ilgamečiams „Vijūro“ nariams Violetai ir Romualdui Variakojams. Vadovei buvo padėkota už tai, kad per 60 metų „Vijūras“ tvirtai laikosi Juozo Lingio kūrybos pamato, tęsdami ir puoselėdami jo pradėtą liaudies šokių tradiciją. Violetai ir Romualdui Variakojams meras padėkojo už tris dešimtmečius, skirtus tautiniam šokiui ir „Vijūro“ kolektyvui, pabrėždamas, kad jų nuoširdi meilė liaudies šokiui ir pastangos išlaiko „Vijūrą“ gyvybingą ir stiprų.
Po šventinės programos visi festivalio dalyviai nukeliavo į J. Lingio parką, kur pagerbė šio žymaus choreografo atminimą. Prie Juozo Lingio ąžuolo, pasodinto 1999 metais „Vijūro“ šokėjų, minint 80-ąsias Juozo Lingio gimimo metines, buvo atidengta informacinė lentelė. Lentelėje pažymėta, kad ąžuolas skirtas garsiam kraštiečiui, Lietuvos choreografui, kuris buvo ilgametis ansamblio „Lietuva“ vadovas, daugelio dainų švenčių Šokių dienos vyr. baletmeisteris bei meno vadovas, sukūręs apie 200 liaudies šokių ir sceninių kompozicijų.
Šventėje tvyrojo šiltos emocijos, šokiai, liaudies muzika ir bendrystė. Kiekvienas pasirodęs kolektyvas padovanojo žiūrovams unikalius šokius, pripildytus energijos, entuziazmo ir meilės liaudies kultūrai, o renginio užbaigimas prie Juozo Lingio ąžuolo tapo prasmingu būdu pagerbti šio garsaus choreografo atminimą.
Ši įsimintina diena vainikavo „Vijūro“ ilgametį darbą ir tapo ne tik kolektyvo jubiliejumi, bet ir puikia proga visiems Lietuvos senjorų liaudiškų šokių mėgėjams susiburti, pagerbti choreografo palikimą ir paminėti liaudies tradicijų tęstinumo svarbą.