Pirmoje Lietuvos Respublikoje, 1932 metais išleistame laikraštyje rašoma apie zanavykų miestelio problemas su vandeniu. Pasakojama apie Kiduliuose stovėjusį, 1812 m. Napoleono karių pastatytą medinį namą.
Šaltiniuose apgailestaujama apie vienintelį Šakiuose likusį šulinį. Pasakojama, kad „anksčiau Šakiuose buvo du šuliniai vadinami „pliumpomis“. Iš jų miestelio gyventojai sėmėsi vandenį.
Pernai vienas iš jų sugedo. Liko tik viena pliumpa. O mieste yra apie trys tūkstančiai gyventojų. Todėl vieno likusio šulinio tikrai maža.
Tad visai nenuostabu matyti, kaip nuo ankstyvo ryto ligi vėlaus vakaro tas likęs šulinys yra apgultas kibirais ir moterimis. Netrukus, pirmą vasaros mėnesį, sugedo paskutinis likęs šulinys.
Šakiai liko be vandens. Tiesa, kai kurie gyventojai turi šulinius savo kiemuose. Tačiau už semiamą iš jų vandenį reikia susimokėti. O miesto vanduo nemokamas.
Siesartės vanduo gerti nėra tinkamas – užterštas.“
Toliau rašoma, kad „Sintautų apylinkėje jau keli metai, kaip vyšnios duoda itin prastą derlių. Šiais metais medžiai davė gausų derlių. Zanavykai tikisi, kad uogų užteks ir sau, ir pardavimui.“
Apie Šakių rajone esantį Sutkų kaimą 1932 m. laikraštyje rašoma taip: „Šis užkampis jau nuo senų laikų garsus savo naminės degtinės bravorėliais. Žinovų nuomone, Sutkuose labai daug šios „pramonės įmonių“. Gyventojai tokį uždarbį palaiko, nes naminukės butelis gana pigus.“
Kitoje žinutėje rašoma apie Kiduliuose stovintį trijų metrų aukščio pastatą, kuris iškilo prancūzų karių rankomis: „Kiduliai. Čia yra senas, stilingas trobesys turintis 57 metrus ilgio, 13 metrų pločio ir 3 metrus aukščio. Pastatytas jis iš vienų lentų. Be storesnių rąstų ir geležinių vinių.
Statė jį prancūzai 1812 metais, laike Napoleono žygio į Maskvą metu, savo arkliams. Trobesys yra gerai išsilaikęs. Dabar čia rengiami pasilinksminimo vakarai.“
1932 m., Šakių rajonas.