Marijampolės socialinės pagalbos centro Globos centro iniciatyva vyko diskusinis pasitarimas, skirtas apmąstyti ir spręsti šiuo metu aktualiausius vaikų globos iššūkius. Diskusijoje visi dalyviai užsibrėžė aiškią misiją – užtikrinti, kad visi apskrities vaikai turėtų saugią ir mylinčią aplinką augimui bei vystymuisi.
Diskusijoje dalyvavo ir vaikų globos situaciją apskrityje aptarė Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, Socialinės ir sveikatos apsaugos komiteto pirmininkas Alvydas Kirkliauskas, Marijampolės apskrities savivaldybių (Kazlų Rūdos, Vilkaviškio, Šakių, Kalvarijos) vadovai ir ekspertai, Globos centrų atstovai, vaiko globos ir įvaikinimo ekspertė Rugilė Ladauskienė, taip pat Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Socialinių paslaugų grupės patarėja Jovita Nadvecka bei Marijampolės savivaldybės administracijos Socialinių paslaugų skyriaus specialistai.
Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis vylėsi, kad šis pasitarimas padės susitarti dėl bendrų sprendimų globos situacijai gerinti: „Malonu, kad susirinkome aptarti socialines problemas, kurios yra labai svarbios mūsų visuomenei. Dažniausiai kalbame apie teigiamus dalykus, tačiau būtina kalbėti ir apie problemas bei kylančius iššūkius šioje srityje. Manau, kad socialinių paslaugų klausimai turėtų būti prioritetiniai mūsų politinėje darbotvarkėje. Ši sritis liečia ne tik vieną savivaldybę, bet visą visuomenę. Kalbant apie globą, mes aktyviai dirbame, kad situacija gerėtų, bet susiduriame su situacijomis, kurias ne visada lengva spręsti. Tai reikalauja specialistų, institucijų ir organizacijų bendradarbiavimo, ir siekiame, kad būtų mažiau interpretacijų ir daugiau bendrų susitarimų, kad galėtume rasti veiksmingus sprendimus.“
Vaikų interesų užtikrinimas ir gerinimas buvo pagrindinė tema šiandien vykusioje diskusijoje. Pasitarimo metu buvo pabrėžta, kad, norint pasiekti šį tikslą, būtina aktyviai dirbti su savivaldybėmis ir kitomis institucijomis. Tai reiškia bendradarbiauti, siekiant užtikrinti, kad kiekvienas vaikas, jei yra galimybė, augtų savo šeimoje arba su globėjais, ir tik tuomet būtų svarstoma apie kitas globos priemones.
Diskusijos metu daug dėmesio skirta budinčių globėjų pritraukimui ir išlaikymui. Budintis globėjas savo šeimoje laikinai prižiūri nuo 1 iki 3 vaikų, iki to laiko, kol jie sugrįš pas savo biologinius tėvus arba bus surasti tinkami globėjai arba įtėviai.
Šiuo metu Marijampolės Globos centras pasirašęs tarpusavio bendradarbiavimo sutartis su 4 budinčiais globėjais, kurie laikinai globoja 6 vaikus. 2023 metais per 9 mėnesius Marijampolėje pas budinčius globėjus augo 26 vaikai, iš jų 8 grąžinti tėvams, 1 nustatyta nuolatinė globa šeimoje, 1 įvaikintas, 2 perduoti senelių globai, 1 – tetos globai, 5 perkelti su mama į Krizių centrą bei 2 perduoti Kazlų Rūdos budinčių globotojų priežiūrai.
Susitikimo metu buvo priimtas svarbus sprendimas – paruošti pasiūlymus ir juos pateikti Tarybai. Šis žingsnis yra svarbus, siekiant įgyvendinti diskusijoje išsakytas idėjas.