Nepriklausomai nuo to, ar skrydis ilgas, ar trumpas, jaustis komfortabiliai jo metu svarbu kiekvienam.
Jog kelionė taptų dar sklandesnė, galime padaryti ne vieną dalyką: nuo skysčių vartojimo iki poilsio. Savo patarimais ir mintimis šia tema dalijasi vengrų oro linijų bendrovės „Wizz Air“ skrydžių palydovė.
„Kad skrydis būtų patogus, svarbiausia yra hidratacija. Oras lėktuvo salone gali būti gana sausas, todėl kelionės metu rekomenduojame gerti daug vandens. Daugkartinio naudojimo buteliukus galite pripildyti geriamuoju vandeniu oro uostuose arba nusipirkti vandens lėktuve. Siekdami dar didesnio komforto, stenkitės vengti per didelio kofeino ir alkoholio kiekio, nes jie gali prisidėti prie dehidratacijos“, – sako „Wizz Air“ skydžių palydovė Aiva Anna Kaulina.
Ilgalaikis sėdėjimas gali sukelti sustingimą ir diskomfortą. Sėdint lėktuve galima atlikti paprastus tempimo pratimus, pavyzdžiui, kulkšnių ir pečių sukimo pratimus, kurie padės jums jaustis patogiau. Be to, jei saugu, galite trumpai pasivaikščioti pirmyn ir atgal, taip pagerindami kraujotaką.
„Kalbant apie maistą, pasirinkite lengvesnius, subalansuotus patiekalus, kuriuose gausu vaisių ir daržovių. Vengdami sunkaus ir riebaus maisto skrydžio metu jausitės geriau. Be to, visada galite pasiimti sveikų užkandžių, kad išlaikytumėte stabilų energijos lygį, arba pasirinkti iš plataus užkandžių asortimento lėktuve“, – priduria A. A. Kaulina.
Lėktuvuose oras yra sausesnis nei įprasta – tai gali turėti įtakos jūsų bendram komfortui. Naudodami kokybišką drėkinamąjį kremą ir lūpų balzamą lengviau įveiksite oro sausumą lėktuve. Taip pat svarbu apsirengti keliais sluoksniais: apsivilkite lengvą striukę ar apsigaubkite antklode, kad jaustumėtės patogiai ir reguliuotumėte kūno temperatūrą.
„Wizz Air“ skrydžių palydovė priduria, kad kokybiškas poilsis skrydžio metu yra labai svarbus norint patogiai keliauti. Todėl pasiėmę kaklo pagalvę, akių kaukę ir triukšmą slopinančias ausines galite sukurti ramesnę aplinką.
Skrydžio laikas taip pat suteikia galimybę atsipalaiduoti. „Gilaus kvėpavimo pratimai arba sąmoningumo technikos gali padėti sumažinti stresą ir nerimą. Svarbiausia, kad mūsų keleivių salono įgula visada pasiruošusi padėti išspręsti visas problemas, su komfortu susijusius klausimus ar specialius pageidavimus. Svarbiausias mūsų prioritetas – keleivių patogumas, todėl esame pasiryžę užtikrinti, kad kiekvieno mūsų keleivio kelionė būtų maloni ir patogi“, – priduria A. A. Kaulina.
Galiausiai, nusileidus lėktuvui, svarbu toliau gerti skysčius ir pramankštinti kojas, kad sumažintumėte skrydžio metu atsiradusį sustingimą. Praleidę šiek tiek laiko lauke ir suderinę savo dienotvarkę su vietiniu laiku, greičiau aklimatizuositės naujoje vietoje.