Kazlų Rūdos savivaldybės patalpose eksponuojami VILNIUS TECH Architektūros fakulteto III kurso studentų parengti 7 projektai, kuriuose nagrinėjami įvairūs Kazlų Rūdos miesto vystymo scenarijai. Kazlų Rūda yra vienas iš tiesioginį projekto „Rail Baltica“ poveikį patirsiančių miestų, todėl platesnis požiūris į miesto raidą yra svarbi dalis.
Viename iš projektų tyrinėjamos bendrosios Kazlų Rūdos miesto vystymosi sąlygos ir potencialas. Projekto autoriai (G. Uldukytė, K. Matutytė, A. Pucėta, A. Meilūnaitė ir L. Tauginaitė) atliko išsamų miesto dabartinės būklės tyrimą.
Įkvėpti gyvenvietės atsiradimo istorijos, pasiūlė jos ateitį įsivaizduoti kaip anuomet po apylinkes pasklidusių „brolių sugrįžimą“. Kazlų Rūdos stiprėjimą studentai sieja su numatomų geležinkelio trasos modernizavimu, kuris galėtų paskatinti teigiamus pokyčius gretimose centrinės dalies ir net atokesnėse miesto zonose.
Individualiuose urbanistiniuose projektuose architektūros studentai konkretizavo galimas vidines Kazlų Rūdos miesto aplinkos transformacijas. Greta Uldukytė projektu „Kita stotelė – turgus“ pasiūlė teritorijoje tarp geležinkelio stoties ir turgaus formuoti reprezentatyvią mišrios paskirties zoną, kuri funkcionuotų kaip „miesto vartai“ ir paskirstytų atvykstančiųjų srautus.
Jolanta Banevičiūtė pateikė alternatyvų šios Kazlų Rūdos miesto dalies plėtojimo pasiūlymą. Andrius Pucėta ėmėsi užduoties performuoti tarp geležinkelio ir Esperanto g. plytinčią gamybinę teritoriją, sukuriant naują paslaugų ir pramogų zoną, užsibaigiančią „miško muziejumi“. Adrianos Meilūnaitės projekte pietinėje miesto dalyje, prie S. Daukanto gatvės plytinti gamybinė teritorija tampa „industriniu sodu“ – daugiafunkciu kompleksu, kurio dinamiška struktūra kuriama kūrybiškai pernaudojant esamus statinius ir erdves.
Kornelija Matutytė įžvelgė galimybę pertvarkyti miesto stadiono ir jo prieigų teritoriją į pastatų tipologijos įvairove bei jaukiomis erdvėmis pasižymintį centrinės dalies tęsinį. Liepa Tauginaitė susitelkė į Kazlų Rūdos Švč. Jėzaus Širdies bažnyčios aplinkos ir gretimų teritorijų kokybinius pokyčius.
Studentų kursiniams projektams vadovavo VILNIUS TECH Urbanistikos katedros dėstytojai: doc. dr. Inesa Alistratovaitė-Kurtinaitienė, dr. Matas Cirtautas, Giedrė Ratkutė-Skačkauskienė ir Milda Žekonytė.
Parodoje pristatomi projektai parengti vykdant studijų modulio „Urbanistinės struktūros“ užduotį.