Marijampolės Sūduvos gimnazija – viena didžiausių švietimo įstaigų visoje Marijampolės apskrityje, nuolat skatinanti moksleivių kūrybiškumą, ugdantį jų pilietiškumą ir kurianti saugią aplinką visai švietimo įstaigos bendruomenei.
„Sūduvos gidas“ nusprendė pasidomėti, kaip Sūduvos gimnazija susidoroja su šių laikų problemomis jaunimo tarpe ir ką siūlo mokiniams kokybiškam jų ugdymui.
Viena iš labiausiai nuskambėjusių gimnazijos vidaus taisyklių buvo sprendimas, jog mokiniai pamokos metu mobiliuosius telefonus sudeda į specialią dėžutę.
Marijampolės Sūduvos gimnazijos direktorė Audronė Vaičiulienė teigia, kad ši tvarka įstaigoje galioja nuo sausio mėnesio, o įgyvendinimui gimnazija investavo 450 eurų ir nupirko žaismingas, estetiškas telefonų dėžutes.
Nepaisant to, kad jaunoji karta neįsivaizduoja gyvenimo be mobiliųjų telefonų, tačiau direktorė patikina, kad priešiškumo nebuvo nei iš mokinių, nei iš tėvų pusės, nes tėveliai mokymo sutartyje yra pasirašę, kad gimnazijoje telefonai pamokose yra naudojami tik ugdymo(-si) tikslais.
Gimnazija nuolat skatina visapusišką bendradarbiavimą bei supratingumą, todėl priimant šį sprendimą, mokiniams buvo paaiškinta, kodėl ši tvarka priimta: siekiant koncentruoti mokinių dėmesį į pamokos medžiagą, atsakingą darbą, pasiekimų gerinimą.
A. Vaičiulienė įsitikinusi, kad toks sprendimas įtakoja produktyvesnį mokinių darbą pamokų metu, vaikai įdeda daugiau pastangų, o tai lemia ir geresnius mokymosi rezultatus.
Visgi, mobiliųjų telefonų naudojimas yra tik menkniekis su šiandienos Lietuvos mokyklų rykšte – elektroninių cigarečių rūkymu, psichotropinių medžiagų bei svaigalų vartojimu.
Sūduvos gimnazijos direktorė Audronė Vaičiulienė teigia, šioje ugdymo įstaigoje didžiausia problema yra elektroninių cigarečių rūkymas, nors galimi ir pavieniai atvejai, kai mokiniai turi rimtesnių problemų.
Direktorė pabrėžia, kad įstaiga deda visas įmanomas pastangas eliminuojant šią pastarojo meto jaunuolių ydą, tačiau mokyklos galia nėra didelė – pirmiausiai vykdomi prevenciniai pokalbiai ir renginiai, todėl valdyti situaciją pakankamai sudėtinga.
Moksleivių atsakingumą skatina ir tai, jog kiekvienas išaiškintas atvejis gimnazijoje yra fiksuojamas, rašomas pranešimas policijai, elektroninė cigaretė pristatoma į policijos komisariatą, kviečiami mokinio tėvai, o tokia bendra tvarka ir susitarimas galioja visose Marijampolės mokyklose.
Nelegalių medžiagų patekimą riboja ir tai, jog patekti į Sūduvos gimnazijoje pašaliniams asmenims yra sudėtinga – kiekvienas asmuo atvykęs į gimnaziją turi užsiregistruoti, visuose koridoriuose ir lauko prieigose veikia vaizdo stebėjimo kameros, pertraukų metu tvarką ir drausmę užtikrina budintys mokytojai ir vadovai.
Prakalbus apie gimnazijos ateitį, Marijampolės Sūduvos gimnazijos direktorė Audronė Vaičiulienė neslepia, jog planų yra daug ir įvairių – nuo atnaujinto ugdymo turinio diegimo, įtraukiojo ugdymo įgyvendinimo kitais mokslo metais, specialiųjų ugdymosi poreikių mokinių integravimo į bendruomenės gyvenimą, įtraukties centro įveiklinimo, tarptautinės savanorystės ir mentorystės programos plėtojimo.
Gimnazija ir toliau dalyvaus „Erasmus“ projekto įgyvendinime, „Tūkstantmečio mokyklos“ programoje (STEAM laboratorijos, tinklaveikos, lyderystės plėtojimas), „Tvarios plėtros“ projekto infrastruktūros ir „minkštųjų“ veiklų įgyvendinime (stažuotės, mokymai, „Elicėjaus“ diegimas, įvairių programų rengimas ir pan.), o tai patvirtina veiklios ir aktyvios mokyklos statusą, kurioje ugdymo procesas išplečiamas ir priderinamas kiekvienam mokiniui.