Upių tėvas Nemunas skiria Jurbarką ir Kidulius. Senasis zanavykų miestelis garsėja savo istorine praeitimi. Užnemunėje stūksančios Kidulių apylinkės laukia atvykstančių turistų. Žmones traukia atgyjantis dvaras ir garsiosios vyno degustacijos.
Praėjusio amžiaus nepriklausomi senojo laikraščio puslapiai apžvelgė senųjų Kidulių aktualijas ir perspektyvas. Pasak šaltinių, „Netoli Kidulių esančioje Šiaudinėje pašventinti nauji pradžios mokyklos rūmai. Praėjusių metų pavasarį, naujai gautame Kidulių dvaro žemės sklype buvo pradėta statyti šešių komplektų mūrinė mokyklėlė.
Pastatymas ir įrengimas kainavo beveik septyniasdešimt tūkstančių litų. (Rašoma, kad) pastatas savo modernišku stiliumi yra nepaprastai gražus. Jis puošia ne tik Šiaudinės miestelį. Juo grožisi visi Kidulių apylinkės gyventojai.
Rugpjūčio mėnesio 31 d. įvyko šios mokyklos iškilmingas pašventinimas. Apeigas atliko vietos klebonas kunigas Aleksa. Šventėje dalyvavo apskrities viršininkas, policijos vadas ir daug kitų svečių.
Kairiajame Nemuno krante, netoli Kidulių, yra Kaimelio dvaras. Netoli pačių rūmų, upelio krantuose stūkso dideli gipso klodai. (Pirmojo pasaulinio) karo metu vokiečiai šį gipsą kasėsi ir dirbo iš jo plytas. Daug Kidulių gipso buvo išvežta į Vokietiją. Dabar šiuo žemės turtu niekas nesidomi.
Toje pačioje Šiaudinėje ūkininkai nutarė įsteigti pašto įstaigą. Šiuo reikalu surinkta daugybė parašų.
Esant nepastoviam orui, laukų darbai sukrito į vieną laiką. Tai ir kviečių ir vasarojaus valymas. Taip pat paruošiamieji laukų darbai rugių sėjai. Kidulių apylinkės ūkininkai dėl nuolatinių liūčių rugius suvežė kiek apdygusius. Tačiau orui šiek tiek pasitaisius, kviečiai suvežti sausi. Paskutines dvi rugpjūčio mėnesio dienas lijo kaip iš kibiro. Ūkininkų nesuvežtas vasarojus plaukė laukuose.“
1937 m.