Tautodailė ir tradiciniai amatai yra reikšminga mūsų identiteto dalis, leidžianti suprasti mūsų kultūrinį paveldą, bendruomenės istoriją bei vertybes, kurios mus sujungia ir formuoja mūsų unikalumą šiandieniniame pasaulyje. Siekiant skatinti tautodailės ir amatų sklaidą regione ir jaunimą supažindinti su tradicijomis, Tautkaičiuose vykdomas projektas „Prakalbinti medį – 2024“. Projektą sudaro tradiciniai liaudies meno, amatų ir muzikos renginiai.
Šiandien vykusį edukacinį plenerą aplankė Marijampolės savivaldybės vicemeras Artūras Visockis, Marijampolės kultūros centro direktorė Aistė Bakaitė-Stanaitienė, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė Vilija Dulskė bei Sasnavos seniūnijos seniūnė Nijolė Smilgienė.
Plenere dalyvavo trys Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariai – Alvydas Miliauskas, Artūras Zienka bei Juozas Lideika. Tautodailininkai edukacinio plenero metu kūrė medinius puošybos elementus, kurie bus pritaikyti klojimo teatro „Gegnė“ etnografinės aplinkos puošybai. Šie kūriniai ne tik papuoš teatro aplinką, bet ir taps gyvais kultūros ženklais, primenančiais apie mūsų tradicijų gyvybingumą ir jų svarbą šiuolaikiniame gyvenime.
Vicemeras Artūras Visockis džiaugėsi sėkmingai vykstančiu projektu ir pabrėžė tokio pobūdžio renginių svarbą vietos bendruomenei. „Čia vykstantis edukacinis pleneras yra puikus pavyzdys, kaip galime puoselėti ir išsaugoti savo kultūrinį paveldą, tuo pačiu metu įtraukdami bendruomenę ir jaunąją kartą į tradicinių amatų pasaulį. Projektas „Prakalbinti medį – 2024“ yra puiki iniciatyva, kuri ne tik garsina Tautkaičių bendruomenę ir stiprina jos ryšius, bet ir skatina kūrybiškumą bei pagarbą mūsų istorijai ir vertybėms“, – sakė vicemeras Artūras Visockis.
Visi dalyviai išreiškė viltį, kad panašūs projektai taps gražia tradicija, sujungiančia jaunimą ir patyrusius amatininkus bendram kūrybiniam darbui. Tokios iniciatyvos ne tik stiprina vietos kultūrinį gyvenimą, bet ir skatina jaunimą domėtis savo krašto istorija bei paveldu.
Šis pleneras dar kartą įrodė, jog, pasirinkus tinkamas priemones, tautodailė ir tradiciniai amatai gali sudominti šiuolaikinį žmogų, o jų praktinis pritaikymas – puikus būdas išlaikyti ir puoselėti mūsų kultūrinį paveldą.