Marijampolės savivaldybėje jau kurį laiką sėkmingai įgyvendinama ambicinga „Tūkstantmečio mokyklų“ programa, kuri siekia kurti modernesnes, inovatyvias mokymo aplinkas, skatinti kūrybingumą ir gerinti mokymosi kokybę.
Šioje programoje dalyvauja šešios miesto mokyklos: Rygiškių Jono ir Sūduvos gimnazijos, Rimanto Stankevičiaus, Jono Totoraičio, Šaltinio ir „Ryto“ progimnazijos. Programos tikslas – mažinti mokinių pasiekimų skirtumus ir sudaryti lygias galimybes kiekvienam vaikui mokytis šiuolaikiškai ir atviroje aplinkoje.
Nors programa turi būti per dvejus metus, tačiau jau per pirmąjį pusmetį įgyvendinta daugiau nei trečdalis suplanuotų veiklų ir šie darbai jau dabar atnešė akivaizdžių pokyčių. Mokyklose atnaujinamos klasės, įdiegiamos modernios technologijos, tokios kaip išmaniosios lentos ir projektoriai. Įrengiamos STEAM klasės, laboratorijos bei kalbų mokymosi erdvės. Šios naujovės ne tik atnaujina mokymosi aplinką vizualiai, bet ir skatina bendradarbiavimą, kūrybingumą bei inovacijas kasdieniame mokymo procese.
Mokymo įstaigose atliktus ir dar vykstančius patalpų remonto darbus apžiūrėti vyko Marijampolės savivaldybės vicemerė Agnė Pavelčikienė, Savivaldybės tarybos narys, Švietimo, kultūros, sporto ir jaunimo reikalų komiteto pirmininkas Alvydas Zdanys, Savivaldybės administracijos Švietimo kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Nerijus Mašalaitis bei skyriaus Projekto „Tūkstantmečio mokyklos II“ programos vadovas Tomas Vitkauskas.
Kaip kad sako Marijampolės savivaldybės vicemerė Agnė Pavelčikienė: „Nors Tūkstantmečio mokyklų projektas vyksta dar tik pusmetį, jau dabar matome reikšmingus pokyčius. Daug darbų atlikta per vasarą, kai vaikai buvo atostogose, ir šiandien mokyklose jau įrengtos laboratorijos, STEAM ir kalbų klasės. Ne mažiau svarbios ir minkštosios veiklos – mokymai, stažuotės bei vaikų išvykos į universitetus. Džiaugiamės matydami, kaip sparčiai mokyklos tobulėja ir aktyviai dirba, kad projektas būtų įgyvendintas kuo greičiau. Esame tikri, kad šie pokyčiai suteiks vaikams ne tik šiuolaikišką mokymosi aplinką, bet ir ilgalaikę naudą bei galimybes siekti aukštesnių rezultatų.“
Tūkstantmečio mokyklų pažangos programa turi ilgalaikį tikslą – sumažinti mokinių pasiekimų atotrūkius, sukurti integralias ir kokybiškas ugdymo sąlygas. Keturi pagrindiniai programos tobulinimo aspektai yra lyderystė, įtraukusis ugdymas, kultūrinis ugdymas ir STEAM ugdymas. Tikimasi, kad įgyvendinant daugiau nei 100 suplanuotų veiklų, mokinių pasiekimai, ypač matematikos ir gamtos mokslų srityse, žymiai pagerės.
Programa yra ilgalaikė ir tikimasi, kad jos rezultatai ne tik sustiprins švietimo sistemą, bet ir suteiks mokiniams geresnes galimybes siekti sėkmės tiek akademiniu, tiek asmeniniu lygiu. Programos pabaiga numatoma 2026 metų balandį, tačiau optimistiškai tikimasi, kad daugelis tikslų bus pasiekti anksčiau, o Marijampolės mokyklos taps šiuolaikiškomis, inovatyviomis ugdymo įstaigomis, kurios padės mokiniams atskleisti jų potencialą.