Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtame projekte GIMK (globėjų (rūpintojų) ir įtėvių kursai) dalyvavusios keturios Kazlų Rūdos savivaldybės gyventojų šeimos su jauduliu laukia galutinių išvadų, po kurių paaiškės, ar būsimieji įtėviai (rūpintojai) ir globėjai yra pasirengę užgriūsiančiai kilniai, bet didžiulei atsakomybei.
Kazlų Rūdos pedagoginės psichologinės tarnybos direktorės Jūratės Savaikaitienės teigimu, pirmieji savivaldybėje organizuotus GIMK kursus išklausę globėjai juose gautas žinias įvertino teigiamai ir jaučiasi drąsiau prieš lemiamą apsisprendimą pasirūpinti globos namuose ar be artimųjų augančiais vaikais. Įtėviais (rūpintojais) ir globėjais norintys tapti asmenys dalyvavo dešimtyje susitikimų su specialistais, gilino žinias ir taikė jas praktinėse užduotyse. Tokie mokymai nuo nuo šiol taps privalomi visiems, kurie apsispręs įsivaikinti ar globoti vaikus. „Šie kursai – atsakingas globėjų ir įtėvių pasirengimo etapas, kuris padeda pasirengti galimiems sunkumams. Džiugu, kad jų dalyviai teigiamai įvertino įgytas žinias, pageidauja tolimesnių mokymų ir konsultacijų, jaučiasi stipriau ir yra tvirčiau pasirengę imtis atsakomybės,“ – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ sakė J. Savaikaitienė.
Keturios GIMK mokymuose dalyvavusios šeimos šiuo metu laukia socialinių darbuotojų išvadų ir Vaikų teisių apsaugos tarnybos galutinio sprendimo. Specialistai dabar vertina įtėvių pasirengimą globai, tiria jų gyvenamąją aplinką ir socialinius santykius su aplinka, vėliau pateiks savo išvadas dėl įvaikinimo procedūros. Septyni globėjais (rūpintojais) tapti norintys savivaldybės gyventojai ketina pasirūpinti vaikų globos namuose augančiais ir be tėvų likusiais vaikais.
Kazlų Rūdos pedagoginės psichologinės tarnyboje dirbanti projekto GIMK socialinė darbuotoja Agnietė Rinkevičiūtė, savo žiniomis besidalinusi su būsimais globėjais, yra įsitikinusi, kad visuomenės požiūris į globą bei įsivaikinimą keičiasi į gerąją pusę. „Kursų Kazlų Rūdoje dalyvių atsiliepimai yra geri, jie palankiai įvertino mokytojų darbą, yra patenkinti gautomis žiniomis. Kai kurie sužinoti dalykai galėjo išgąsdinti, nes pasidalinome galimais nepagražintos realybės scenarijais, tačiau tuo kursai ir yra naudingi, kad tampi pasiruošusiu galimiems sunkumams. Visgi būsimųjų įtėvių ir globėjų pasiryžimas suteikti meilę ir rūpestį vaikams stipresnis nei galimi išbandymai,“ – „Kazlų Rūdos laikraščiui“ pasakojo A. Rinkevičiūtė. GIMK specialistę nudžiugino kursų dalyvių išreikštas noras, kad mokymai būtų tęstiniai, būtų kuriamos savitarpio pagalbos grupės.
Kazlų Rūdos pedagoginės psichologinės tarnybos atstovės tikisi, kad pirmieji 7 GIMK mokymus baigę globėjai (rūpintojai) ir įtėviai taps geruoju, drąsinančiu pavyzdžiu kitoms apie tokį patį pasirinkimą globoti vaikus svarstančioms savivaldybės šeimos.
SADM duomenimis, Lietuvoje be tėvų globos auga 9 116 vaikų. Daugiau kaip 2 000 vaikų kasmet lieka be tėvų, o į vaikų globos namus kasdien patenka 3-4 vaikai. Apie 60 proc. Lietuvos vaikų yra globojami šeimose, 35 proc. – globos namuose ir 5 proc. – šeimynose.
„Kazlų Rūdos laikraščio“ inf.