Lapkričio pradžioje Antanavo koplyčia pasipuošė profesionalaus menininko darbų paroda „Sibiro sielos“. Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos Antanavo filialas kartu su Antanavo bendruomene surengė lietuvių kilmės profesionalus menininko, neurologo, neuromokslininko ir visuomenės veikėjo Audriaus Plioplio parodą istorinėje Antanavo Švenčiausios Mergelės Marijos šeimų koplyčioje.
Žymus Jungtinių Amerikos Valstijų neuromokslininkas Dr. Audrius Plioplys gimė imigrantų iš Lietuvos šeimoje Toronte, Kanadoje, tačiau jo tėvas kilęs iš Plioplių kaimo, Kazlų Rūdoje, o motina – iš Plungės. Todėl menininkas jau kelinti metai lanko gimtuosius savo tėvų kraštus, atveždamas vis naujas savo darbų kolekcijas. Jo darbai eksponuoti įvairiose salėse Vilniuje, Kaune, Marijampolės ir Vilkaviškio savivaldybėse, tikimasi kad po šios parodos daugiau susitikimų vyks ir tėvo gimtojoje Kazlų Rūdos savivaldybėje.
Nors Dr. A. Plioplys baigė medicinos studijas ir daug pasiekė neuromokslinėje srityje, tačiau polinkis menui užgimė dar vaikystės Toronte, kai vaikystės draugas jį supažindino su aliejine tapyba. Jau studijuodamas Čikagos universiteto medicinos mokykloje A.Plioplys aktyviai atsidavė menui: kūrė paveikslus, lankėsi muziejuose ir galerijose bei studijavo meno istoriją. Kadangi dirbo ligoninėse, specializavosi neurologijoje, todėl ir pradėjo kurti savo neįprastus paveikslus, kurių pagrindu tapo neurologinių smegenų impulsų nuotraukos.
Dr. A. Plioplys surengė daugiau nei pusšimtį individualių parodų, dalyvavo daugiau nei šimte grupinių parodų tarptautiniu mastu. Pirmoji jo paroda surengta 1978 m. „Washington Project for the Arts“ menų inkubatoriuje, kuris yra Vašingtone, Kolumbijos apygardoje.
Jo kūriniai nuolat eksponuojami Čikagoje „Blue Man Group“ teatre, Ilinojaus technologijos institute, Čikagos universitete, „Blackstone“ viešbutyje, Rokfelerio memorialinėje koplyčioje, Brukfildo zoologijos sode, „Beverly Arts Center“ menų centre, Amerikos neurologų akademijoje, Mineapolyje. Dr. Plioplio menas buvo ir yra eksponuojamas daugelyje tarptautinių muziejų kolekcijų, įskaitant dailės institutą ir šiuolaikinio meno muziejų Čikagoje, Britų biblioteką Anglijoje, Harvardo universitetą, neurobiologijos tyrimų centrą „Instituto Cajal“ Ispanijoje, nacionalinį M. K. Čiurlionio dailės muziejų ir Lietuvos nacionalinį dailės muziejų. Jo meno knygų rinkinys eksponuojamas šiuolaikinio meno muziejuje, esančiame netoli Marselio, Prancūzijoje.
Antanavo koplyčioje eksponuojamo darbų ciklo „Sibiro sielos“ pirmoji dalis buvo sukurta 2011 metais. Darbų centre – Sibiro tremtinių nuotraukos, kurioms menininkas suteikia šiuolaikinius meninius akcentus, žaidžia šriftais ir spalvomis, laisvai interpretuoja, vaizdai susideda iš neuronų profilių, susipynusių su smegenų magnetinio rezonanso nuotraukomis ir elektroencefalogramomis. Tai projekto „Vilties galia“ dalis, jo metu buvo surinkta ir išsaugota daugiau kaip 400 laiškų ir nuotraukų, atsiųstų iš Sibiro į JAV. Šių laiškų turinys ir fotografijos atskleidžia tragiškus Sibire atsidūrusių šeimų likimus.
Paroda „Sibiro sielos“ Antanavo koplyčioje veiks iki sausio mėnesio 10 d. Aplankyti ją galima paskambinus Kazlų Rūdos Jurgio Dovydaičio viešosios bibliotekos Antanavo filialo bibliotekininkei Mildai Krepenskienei el. 8 620 10790