Peršalimas žiemą yra toks pat dažnas reiškinys kaip sniegu užpustytos gatvės ir namų stogai.
Šaltuoju metų laiku šniurkščiojimo ir krenkštėjimo išvengia retas, tačiau nors peršalimas paprastai yra lengva ir savaime praeinanti liga, tam tikros klaidos gydantis gali sustiprinti simptomus, prailginti sveikimą ir net sukelti papildomų komplikacijų.
Tad, kad peršalus savijauta tik gerėtų, o ne pablogėtų, kviečiame susipažinti su penkiomis klaidomis, kurių reikia vengti susirgus bei patarimais, kaip elgtis, kad greičiau pasveiktumėte.
5 dažniausios klaidos
Per mažai skysčių
Dažnas peršalimo metu nevartoja pakankamai skysčių, tačiau dehidratacija yra pavojingas reiškinys ir ligą gali tik prailginti.
Skysčiai organizme padeda išsklaidyti gleives, palengvina kvėpavimą ir sumažina nosies užsikimšimą. Jie taip pat padeda išnešioti maistingąsias medžiagas ir pašalinti toksinus, kas yra itin svarbu optimaliai imuninės sistemos veiklai.
Na, o dehidratacija gali sukelti papildomų nemalonių simptomų, pavyzdžiui, galvos skausmus ir mieguistumą, taip dar labiau padidindama jūsų diskomfortą.
Taigi, peršalę gerkite daug vandens, žolelių arbatos, valgykite sriubos, o jei jaučiatės itin dehidratavę padės vitaminų lašelinės. Daugiau informacijos rasite čia https://dropsclinic.lt/vitaminu-laselines-vilniuje/.
Visgi, atminkite, kad tokie diuretikai kaip kofeinas ir alkoholis dehidrataciją gali tik sustiprinti ir sulėtinti sveikimą.
Nepakankamai poilsio
Daugelis nuvertina poilsio peršalimo metu galią, tačiau jis atlieka esminį vaidmenį sveikstant.
Tačiau poilsis stiprina imuninį atsaką ir yra itin svarbus laikas, per kurį organizmas atsistatinėja ir kovoja su infekcija.
Nepakankamai miego gali susilpninti imuninę sistemą, todėl pailgės ir peršalimo trukmė.Taip pat reikėtų vengti pervargimo ir nuolatinio intensyvaus darbo režimo, kas taip pat trukdo organizmui sveikti.
Netinkama mityba
Mityba taip pat nulemia organizmo gebėjimą kovoti su peršalimu.
Maisto produktai, kuriuose gausu vitaminų, mineralų ir antioksidantų, stiprina imuninę sistemą bei suteikia organizmo gijimo procesams reikalingos energijos.
Priešingai, ttam tikri nesveiki maisto produktai gali sustiprinti uždegimą ir gleivių gamybą, dėl ko peršalimo simptomai dar labiau sustiprėja.
Tad jei vietoj sveiko ir maistingo maisto – daržovių, vaisių, liesų baltymų – renkatės perdirbtą, saldų ar daug riebalų turintį maistą, tai gali apsunkinti sveikimo procesą.
Simptomų ignoravimas
Kai kurie mano, kad peršalimo simptomus reikia tiesiog „ištverti“, tad nesiima jokių priemonių, tačiau tai – tik dar viena klaida.
Tokios priemonės kaip kvėpavimas garais, šiltos vonios ir raminančios arbatos ne tik palengvina simptomus, bet ir sumažina tokių komplikacijų kaip sinusų infekcija riziką.
Taigi, nereikia stengtis būti didvyriu ir nesirūpinti savo patogumu, nes tai ne tik nepadės, bet ir pakenks.
Per didelis pasitikėjimas vaistais
Vaistai turi savo paskirtį, bet viena dažniausių klaidų yra per didelis ir per dažnas jų vartojimas.
Tam tikri nereceptiniai vaistai nuo peršalimo gali neigiamai sąveikauti su kitais receptiniais ar nereceptiniais vaistais, tad neatsižvelgus į platesnį jų poveikį galite sulaukti daugiau žalos nei naudos.
Vaistus nuo peršalimo vartokite saikingai ir tik pasitarę su gydytoju.
Kaip sveikti greičiau?
Vengdami šių dažnai pasitaikančių klaidų paspartinsite gijimą, arba bent jau nepabloginsite situacijos, tačiau svarbu nepamiršti ir kitų priemonių, padėsiančių sveikti greičiau ir lengviau.
Renkitės šiltai ir patogiai, taip pat venkite šaltų patalpų, nes palaikoma kūno šiluma padeda taupyti energiją kovai su infekcija.
Lengva fizinė veikla, pavyzdžiui, vaikščiojimas, gali pagerinti kraujotaką bendrą savijautą, tad jei tik galite tam skirkite bent šiek tiek laiko.
Švelnūs kvėpavimo pratimai taip pat gali padėti suvaldyti peršalus daržnai padidėjusį stresą.
Prevencijos svarba
Prevencija visada yra geriau nei gydymas, tad žiemą nepamirškite paprastų, tačiau veiksmingų peršalimo prevencijos priemonių.
Reguliarus rankų plovimas ir vengimas artimai bendrauti su sergančiais asmenimis gali sumažinti užsikrėtimo riziką.
Na, o subalansuota mityba, reguliari mankšta, pakankamai miego ir streso valdymas gali sustiprinti imuninės sistemos gebėjimą apsisaugoti nuo peršalimo ligų.
Taip pat venkite šaltų patalpų, o eidami į lauką visada tinkamai apsirenkite.
Pasirūpinę savimi ir vengdami dažnai pasitaikančių klaidų peršalimo ligas įveiksite lengviau ir greičiau. Tačiau atminkite, kad jei simptomai yra sunkūs arba užsitęsia būtina kreipti pas gydytoją.