Ramią 1932 metų marijampoliečių vasarą nutraukė grandiozinė žemės ūkio paroda.
Pasak įdomiųjų šaltinių, „Marijampolės žemės ūkio parodai šiais metais buvo parinkta ypatingai puiki vieta. Ištisi parodos paviljonai buvo įrengti Vytauto Didžiojo miesto sode. O atvežti gyvuliai ir technika stovėjo čia pat už sodo įkurtoje aikštelėje.
Pirmąją parodos dieną vyravo pramogos: programą išpildė 6-to Kalvarijos ir Marijampolės 9-to šaulių būrių chorai. Jų dirigentai apdovanoti gėlėmis. Be to buvo boksas, deklamuoti kupletai, rodoma akrobatika ir kinas.
Pagal eksponatus paroda padalinta į skyrius: arklių, galvijų ir žemės ūkio mašinų. Geriausi arkliai ir karvės premijuotos pagyrimo lapais. Išdalinti piniginiai prizai. Kai kurie siekė 75 litus. Buvo demonstruojamos akselinės, arpas, kuliamosios, cukriniams runkeliams kasti skirtos mašinos.
Rankdarbių paviljone dominavo juostos, staltiesės, rankšluosčiai ir paklodės. Atskirai galima paminėti vilkaviškiečių rankomis išsiuvinėtą Lietuvos Vytį.
Lauko ūkio skyriuje išstatyti runkeliai, selekciniai javai ir įvairiausios daržovės. Daugybę daržovių atvežė Marijonų vienuoliai.
Marijampolės valdžios amatų mokykla atvežė baldus. Buvo pavyzdinių valgių ir gėrimų. Marijampolės sodžiaus meno muziejus atvežė įvairiausių audinių su puošniausiais raštais.
Pieno ūkio paviljone pieninės iš Marijampolės demostravo gaminių iš sviesto, sūrių, kefyro ir pieno.
Virbalio medelyno savininkas Filipovakis parodė, kokios naudos galima gauti iš nepaprastai sutvarkyto sodo.
Buvo surengtas taisyklingojo karvių melžimo konkursas. Trys melžėjos gavo piniginius prizus. Ūkininkams išdalintos premijos siekė daugiau kaip 6,000 litų. Per dvi dienas parodą aplankė beveik dešimt tūkstančių lankytojų.
Parodos metu marijampoliečius nenuilstamai linksmino iš Vilkaviškio atvykęs 4- to artilerijos pulko dūdų orkestras. Tvarką prižiūrėjo Marijampolės ugniagesiai ir šauliai.
1932 m.
Tomas Sušinskas