Nemuno kairiajame krante, netoli Kauno įsikūrusiame miestelyje įvyko kurorto atidarymo iškilmės. Į Kačerginę 1930 metais suplaukė minios.
Anot šaltinių, „Vakar buvo atidarytas Kačerginės kurortas. Zapyškio klebonas laikė pamaldas. Giedojo valstybinis operos choras. Buvo pašventintas šventovės varpas. Įvyko kompozitoriaus Juozo Naujalio gatvės atidarymas.
Jau prieš pirmąjį karą Kačerginė buvo pažįstama, kaip žymi vasarvietė. Visur tyra ir rami aplinka, gryno smėlio paplūdimiai ir gražus miškelis. Kažkuriuo metu į Kačerginę pradėjo važiuoti poilsiauti lietuviai. Ypač ją pamėgo žymus rašytojas Jonas Biliūnas, kompozitorius Juozas Naujalis. Dar anksčiau kurorto gražiąsias vietas išvaikščiojo Vincas Kudirka. Taip po truputį Kačerginė pavirto lietuvių menininkų ir rašytojų oaze.
Visai neseniai Kačerginėje buvo nutiestos naujos gatvės. Per naująjį kurortą teka du šaltiniai. Sakoma, kad jie turi gydomųjų galių. Šiuo vandeniu gydomos nervų sistemos ligos. O dar prieš pirmąjį karą čia buvo įrengti dušai. Kurorto direktorius atliko šaltinių vandens cheminius tyrimus. Nustatyta, kad vanduo yra tyras ir grynas, be kalkių ir kitų priemaišų.
Pernai Kačerginėje išaugo nedidelė, bet graži bažnytėlė. Pastatyta iš vasarotojų aukų. Greta užveistas gražus parkas. Čia sekmadieniais tvyro ramybė. Netoli esančiame restorane gaminami skanūs pietūs ir užkandžiai. Yra kelios krautuvės. Dvi iš jų – lietuvių rankose. Taip pat – dvi valgyklos.
Kačerginė turi beveik šimtą vasarnamių. Kurortas kasmet grąžinamas.“
1930 m.