Vonios ritualai dažnai reiškia ilgos dienos pabaigą ir simbolizuoja poilsio pradžią. Nors ir stengiamės vonios kambaryje susikurti jaukią ir raminančią atmosferą, kartais žvakės ir naujos prabangios dušo želės nebesuteikia tokio stipraus efekto, kai kambaryje bendrai vyrauja netvarka. Kyla klausimas – kaip tinkamai prižiūrėti vonios kambarį, kad jame būtų gera būti ir pasisektų išsaugoti estetiškai atrodančią erdvę?
Priežiūrai laiko skirkite kasdien
Galvodami, kad vonios kambaryje esančią dušo kabiną, vonią ar maišytuvą užteks pravalyti kartą į mėnesį labai klystame. Norint išsaugoti švarią aplinką ir blizgančią it naują įrangą, turime pasistengti labiau – skirdami dėmesio vonios kambario tvarkai kasdien būtent tai ir padarysime. Skirkite laiko švaros įpročiams formuoti: drėgna kempinėle ar šluoste perbraukti per veidrodžius, praustuvės apdailą. Taip pat, jei turite vonią nepatingėkite ją išvalyti po kiekvienų maudynių – tai neturi būti didelis valymas, svarbiausia, kad neleistumėte kauptis purvui. Dušo sienelė beveik visada būna stiklinė, tad jai puikiai tiks specialus stiklo valytuvas, kuris nuvalo vandens perteklių. Net prabraukus stiklą medžiaginiu skudurėliu ilgainiui tikrai pastebėsite, kad valyti vonios kambarį bus daug lengviau.
Šalinkite drėgmės perteklių
Žinome, kad tiek per sausa, tiek per drėgna aplinka yra kenksminga, todėl kiekviename kambaryje turėtų būti įvestos skirtingos taisyklės. Vonios kambarys – vieta, kurioje kaupiasi drėgmė. Tam, kad nereikėtų kovoti su pelėsiu, iš šios patalpos stenkitės ją pašalinti. Po maudynių palikite atviras duris ir kambaryje atidarykite langą – susidaręs skersvėjis tikrai padės drėgmei išsiskirstyti. Aišku, jei namuose bendrai vyrauja labai sausas oras, tai bus tik dar vienas privalumas, padedantis palaikyti balansą. Jokiu būdu nepalikite dušo užuolaidos suskleistos – leiskite išsivėdinti visai patalpai.
Reguliariai valykite dušo kabiną arba vonią
Jei kiekvieną dieną skiriate reikiamą dėmesį vonios kambario priežiūrai, šis žingsnis bus vis lengvesnis ir mažiau varginantis. Turint kasdienę tvarkymosi rutiną, dušo kabiną ar vonią tikrai užteks išvalyti vieną kartą per dvi savaites. Tuomet iš ten išneškite visas grožio priemones, kad pasiektumėte visus kampus. Į pagalbą galite pasitelkti tiek specialius valiklius, kuri dažnai pašalina net įsisenėjusias dėmes, tiek namuose randamas priemones, kurios irgi gana puikiai atlieka savo darbą. Stiklinė dušo sienelė, galvutė bei grindys – kiekviena dalis turi būti kruopščiai išvalyta, palikus naudojamą priemonę bent keliolikai minučių, kad pradėtų veikti. Tokį pat rūpestį reikia skirti ir vonios priežiūrai.