Norite išgerti pelynų arbatos? Verta įdėmiai perskaityti šį straipsnį, kad paskui netektų gailėtis…
Norime pateikti keletą patarimų, kaip gerti pelynų arbatą namuose.
Kaip teisingai vartoti pelyno arbatą
Prieš vartodami pelyno arbatą, turėtumėte žinoti keletą svarbiausių faktų:
- Pelynas yra vaistažolė, kai vartojama mažais kiekiais. Dideli kiekiai gali turėti šalutinių poveikių ir neigiamai paveikti jūsų sveikatą.
- Dėl pelyno arbatos vartojimo būtina pasitarti su gydytoju arba vaistininku. Čia rimtai…
- Pelynas turi teigiamos įtakos gydant skrandžio ligas, kepenų ligas, tulžies opas, miego sutrikimus.
- Pelyno negalima vartoti diabetu sergantiems žmonėms, gimdyvėms ir žindančioms mamoms.
- Pelynas naudojamas ne tik medicinoje, bet ir alkoholio gamyboje. Tai viena iš esminių vermuto sudedamųjų dalių. Aišku, viskas priklauso nuo kiekio.
Taigi, kaip vartoti pelyno arbatą.
1 patarimas: Pelyno arbatą galima gerti 1-3 kartus per dieną, bet ne daugiau. Tai stipri vaistažolė, todėl ji neturėtų tapti pagrindiniu arbatos pakaitalu. Didesni kiekiai gali būti žalingi.
2 patarimas: Į arbatos puodelį reikia dėti ketvirtadalį arba pusę arbatinio šaukštelio žolelių, ne daugiau. Kaip minėjome – kas per daug, tas gali būti nesveika…
3 patarimas: Užpylę pelyno žoleles verdančiu vandeniu, palaukite bent 10-15 minučių, kad arbata prisigertų žolelėmis ir atsiskleistų visos pelyno gydomosios savybės. Pelynas yra kartaus skonio, tad galima įdėti šaukštelį medaus ir citrinos, kad tokią arbatą būtų maloniau gerti.
Kada pelyno arbatos reiktų vengti
Pelynas yra naudojamas alkoholio gamyboje (vermuto), todėl kai kuriais atvejais šios arbatos reiktų vengti. Pelynas yra žolė, todėl gali turėti šalutinių poveikių įvairiomis alergijomis sergantiems žmonėms. Taip pat pelynas kartais būna nesuderinamas su kraują skystinančiais vaistais, taip pat ir diabetą gydančiais vaistais. Nėščiosios ir žindyvės taip pat turėtų atsisakyti šios arbatos.
Pelyno arbata paprastai yra rekomenduojama su miego sutrikimais ir nerimu susiduriantiems žmonėms. Taip pat jis gydo įvairias skrandžio ligas, turi priešuždegiminį poveikį. Pelynas padeda kovoti ir su žarnyno parazitais, nors šis negalavimas 21 amžiuje Europoje yra vis retesnis.
Įdomus faktas. Ilgus metus buvo tikima, kad pelynas gali sukelti haliucinacijas. Jis buvo naudojamas Prancūzijos bohemos pamėgtą stiprųjį gėrimą absentą (pelyno lotyniškas pavadinimas – Artemisia absinthium). Deja, mokslas neįrodė, kad pelynas turi haliucinogeninių savybių, ko negalima pasakyti apie stiprų alkoholį, kurio skonis praturtinamas šia žolele. Tai dar vienas mitas, nepelnytai teršiantis šio augalo vardą.
Visada prieš vartodami pelyno arbatą pasitarkite su savo gydytoju ar vaistininku, kad išvengtumėte nepageidaujamo šalutinio poveikio.