Sekmadienį Kalvarijoje pasibaigė tris dienas trukusi, tradicinė Kalvarijos krašto šventė „Šypsausi savo kraštui”.
Pirmoji renginio diena, penktadienis, buvo skirta kultūrinei veiklai – Kalvarijos savivaldybės viešojoje bibliotekoje bei Kalvarijos autobusų stotyje buvo pristatytos net šešios parodos.
Nuo bibliotekos neatsiliko ir Kalvarijos krašto muziejus/informacijos centras – kalvarijiečiai ir miesto svečiai čia išvydo Arvydo Matulevičiaus drožinių bei Antano Lastasko išdrožtų lazdų parodas.
Didelio susidomėjimo sulaukė naujiena – muziejaus audiogido pristatymas. Jo pagalba, apsilankę muziejuje gali informatyviai ir keliomis kalbomis susipažinti su Kalvarijos istorija bei dabartimi, sužaisti interaktyvią viktoriną.
Mėgstantys aktyvesnį laisvalaikio praleidimą, buvo kviečiami į šiaudinių sodų rišimo edukaciją, o žaismingai prisiminti vaikystę pasiūlė Kalvarijos sporto ir meno mokykla, kurioje visi norintys galėjo pasigaminti aitvarą.
Nepamiršta ir viena unikaliausių erdvių Kalvarijoje – sinagogų kompleksas. Vakarop joje skambėjo Igno Labalaukio, Andriaus Zalieskos-Zalos bei grupės „Baltos varnos” muzikinės dovanos, atidaryta fotografo Irmanto Šalaševičiaus paroda „Pasivaikščiojimas po Kalvariją”, savo veiklą pristatė Kalvarijos lietratūrų klubas „Rasa”.
Šeštadienis – pagrindinė renginio diena, pilna įvairių pramogų, tiek mažiems, tiek dideliems.
Aktyvaus sporto entuziastai išmegino savo jėgas baidarių lenktynėse bei tradiciniame bėgime miesto gatvėmis „Bėgam už Kalvariją”.
Kokia gi šventė be Lietuvos antrosios religijos – krepšinio, todėl moksleiviai atkakliai grūmėsi 3×3 krepšinio batalijose Kalvarijos gimnazijos sporto aikštyne.
Nepaisant kaitrios saulės, kalvarijiečiai noriai apsilankė ir 40-metį švenčiančioje Kalvarijos meno mokykloje (dabar – Kalvarijos sporto ir meno mokykla) bei prisijungė prie masinio šokio sambūrio „Šokis jungia”.
Čia pat gimė ir meno mokyklos dovana miestui – piešiniai ant milžiniško kubo.
Visą savaitgalį vykę renginiai verti gražių ir jaukių prisiminimų, todėl Kalvarijos krašto muziejaus/informacinio centro lankytojai mielai naudojosi proga sudalyvauti edukacijoje „Laiškai iš Kalvarijos”, o autobusų stotyje turėjo galimybę išvysti Eivitos Sadauskaitės tekstilės meno performansą „Emocijų siluetai”.
Itin didelio susidomėjimo ir pasisekimo žiūrovų tarpe sulaukė Kalvarijos mieste pirmą kartą surengtos galiūnų sporto varžybos, prie kurių organizavimo prisidėjo Marijampolės sporto centras.
Azartiškai ir sportinei dvasiai palaikyti, gerą nuotaiką palaikė Kalvarijos savivaldybės kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras.
Kaip ir kiekvienais metais, didžioji šventės dalis persikėlė į Kalvarijos Karališkąjį parką, kuriame jau nuo piet kūrėsi amatininkai ir prekybininkai, o padaryti gerą darbą ir paaukoti kraujo ragino Nacionalinis kraujo centras.
Kultūrinė-muzikinė programa startavo kapelos „Giminės” pasirodymu, kurios melodingus kūrinius žino ne tik Kalvarijoje, bet ir visoje Lietuvoje.
Vakarop scenoje pasirodė ir savivaldybės šeimininkas – meras Nerijus Šidlauskas.
Meras pasveikino kalvarijiečius ir svečius šios gražios šventės proga ir palinkėjo, kad šventė ir džiaugsmas lydėtų kiekvieną dieną.
Vienas po kito į sceną lipo ir garbingi svečiai – Seimo narė Vaida Giraitytė-Juškevienė, Marijampolės savivaldybės Tarybos nariai Kęstas Spūdys ir Tadas Prajara. Politikai pabrėžė, jog reikia nepamiršti, kad kraštas esame mes visi, todėl tokios šventės, tai padėka mums visiems, gerų emocijų pliūpsnis.
Kalvarijos krašto šventėje apsilankė ir svečiai iš kaimyninės Lenkijos – pastarieji dėkojo už nuoširdų priėmimą, pasidžiaugė, kad kalvarijiečiai nepamiršta Punsko, noriai jame lankosi. Pastebėta, kad Kalvarijos kraštas teigiamai keičiasi, todėl tikimasi, kad glaudus bendradarbiavimas su Dievo palaima, tęsis ir toliau.
Neapsieita ir be padėkų – Sveikatos apsaugos ministro įsakymu, apdovanota Garbės donorė Birutė Štreimikienė, kuri kraujo jau yra paaukojusi daugiau nei 40 kartų.
Vakarinę programą atidarė Jurgitos Arelienės muzikinė dalis, kurios metu parkas šurmuliavo nuo pramogų.
Organizatoriai pasirūpino ir pramogomis mažiausiems – vaikai linksminosi ant batutų, vandens burbuluose, skanavo saldumynų.
Tevėliai tuo metu noriai apžiūrinėjo prekybininkų siūlomus produktus – nuo maisto produktų iki akseksuarų.
Stipriausi mėgino savo jėgas amatininkų dirbtuvėse ar šaudant į taikinius, kuklesni – fotografavosi prie šventinių papuošimų, domėjosi „LIONS” klubo veikla.
Išskirtinio dėmesio sulaukė ir nemokama žvėrienos sriuba bei žuvienė, prie kurių nusidriekė nemenkos išalkusių kalvariječių eilės.
Mistinę aurą suteikė „Viduramžiai LT” ekspozicijos ir pasirodymai (pertraukų tarp pasirodymų metu šventės dalyviams gerą nuotaiką palaikė kolektyvai „Diemedis“ ir „Bruknyčia”).
20-ą valandą didžiojoje scenoje pasirodė ilgai lauktas kraštietis, dainininkas Ovidijus Vyšniauskas.
Scenos legenda ne tik atliko geriausius savo kūrinius, bet ir pristatė naujausias, niekur negirdėtas dainas.
Nuoširdus bendravimas su klausytojais, pavergė kalvarijiečių širdis, todėl kūrinius kartu su atlikėju dainavo visa Kalvarija.
Po Lietuvos scenos legendos pasirodymo, ant scenos lipo vis labiau populiarėjanti ir energijos nestokajanti grupė „Antikvariniai Kašpirovskio dantys”.
Pirmą kartą Kalvarijoje apsilankiusiai grupei, neprireikė daug laiko išjudinti publikai – jau nuo pirmųjų kūrinių žiūrovai ne tik aktyviai dainavo, bet ir šoko.
Valandos trukmės pasirodymo metu, grupė negailėjo savęs, todėl pasibaigus pasirodymui buvo išlydėta gausiomis ovacijomis.
Išsaugoję daugiausiai jėgų, iki pat vidurnakčio linksminosi su grupe „Filtered Tools”.
Sekmadienis – ramybės ir susikaupimo diena Kalvarijos krašto šventėje „Šypsausi savo kraštui”.
Vidurdienį Kalvarijos Švč. Mergelės Marijos Vardo bažnyčioje vyko šventiniai atlaidai, kurių metu melstasi už Kalvarijos kraštą, jos gyventojus, taiką Lietuvoje ir Pasaulyje.
Finaline, tris dienas vykusios Kalvarijos krašto šventės dalimi tapo LNOBT solisto Edmundo Seiliaus ir operos solistės Kristinos Zmailaitės koncertas.
Iš Marijampolės kilęs E. Seilius ir jo scenos bei gyvenimo partnerė K. Zmailaitė, suteikė neeilinę progą susipažinti su aukščiausio lygio klasikine muzika.
Koncerte, kartu su operos solistais, programą atliko ir Marijampolės Česlovo Sasnausko kamerinis choras.