Penktadienį prasidėję didieji šių metų „Cukrinio festivalio 2024“, skirto Marijampolės miesto vardo susigrąžinimo 35-mečiui paminėti, renginiai, šeštadienį grįžo su dviguba jėga.
Nuo pat ankstyvo ryto miestiečiai ir miesto svečiai vėl buvo pakviesti į Jono Basanavičiaus aikštėje šurmuliuojantį „Cukrinį turgelį“, kuriame nuo produktų gausos raibo akys.
Pakalbinti pardavėjai atskleidė, kad šeštadieninė prekyba buvo gausesnė ir pelningesnė – suvalkiečiai negailėjo lėšų įvairiems skanėstams ar aksesuarams.
Šeštadienis pasitiko ne tik šurmuliuojančia muge, bet ir renginių gausa – gyventojai buvo kviečiami prisijungti prie „Nacionalinio kraujo centro“ kraujo donorystės akcijos, pasigrožėti Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Vytenio bendrosios paramos logistikos bataliono parodomąja programa.
Didelio susidomėjimo piliečių tarpe sulaukė ir neeilinė, Lietuvos „Vabalų klubo“ automobilių paroda, nusidriekusi Vilkaviškio gatvės atkarpoje.
Antrosios dienos renginių lokaciją papildė ir Marijampolės Poezijos parkas, kuriame 11 val. startavo „Marijampolietiški susitikimai“ – nevyriausybinių organizacijų, kultūros, švietimo įstaigų, medžiotojų kiemeliai, edukacijos ir kūrybiniai užsiėmimai tiek vaikams, tiek suaugusiems.
Susipažinti su vykdoma veikla, šventės dalyvius pakvietė ir svečiai iš pajūrio – Lietuvos jūrininkų sąjunga, organizavusi jūrines edukacijas, virtualios realybės pramogas, viktoriną.
Ekstremalesnių pojūčių mėgėjai patraukė atgalios į J. Basanavičiaus aikštę, kurioje griausmingai miestą pasveikino Marijampolės baikerių klubas „Siena“.
Kokia gi šventė be pačių mažiausiųjų jos dalyvių – Poezijos parke įrengtoje mažojoje „Cukrinio festivalio“ šventėje savo atliekamais kūriniais tėvelius ir visus marijampoliečius džiugino ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų pasirodymai, po kurių sveikinimus miestui siuntė vaikų ir jaunimo kolektyvai.
Nepaisant itin sudėtingo laikotarpio ir patiriamų vidinių išgyvenimų, su veide šypsena pasveikinti Suvalkijos sostinės atvyko ir Červonogrado (miesto, su kuriuo Marijampolė daug metų užmezgusi bedradarbiavimo ryšius) vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų kolektyvai iš Ukrainos, pristatę savo kultūrinius papročius.
Renginių gausa Poezijos parke nesiliovė – didelio susidomėjimo sulaukė žvalingas ir energingas Šakių kultūros centro cirko mokyklos spektaklis „Pelenės istorija“.
„Cukrinis festivalis“ Poezijos parką paliko įspūdingu „Sūduvos“ medžioklės ragų muzikos festivaliu – trečia kartą organizuotas festivalis yra unikalus ir išskirtinis visos šalies mastu.
Nepaisant kepinančios saulės kaitros, J. Basanavičiaus aikštėje esančioje pagrindinėje festivalio scenoje, perpiet pasigrožėti mūsų tautos ir krašto „šaknimis“ kvietė tautinių šokių festivalis „Jotvingis 2024“, sulaukęs gausaus kolektyvų skaičiaus iš visos Lietuvos.
19-ą valandą startavo šventinių koncertų programa, kurią savo programa atidarė Mrijampolės pučiamųjų instrumentų orkestras (vadovas Audrius Pučinskas) ir atlikėjai Anastasiya Bukina (Odesa, Ukraina) bei Darius Klišys (Marijampolė, Lietuva).
Po ramesnės, klasikinės muzikos, sekė pirmasis didysis vakaro pasirodymas – į sceną lipo šiais metais 25-ąjį grupės jubiliejų švenčianti merginų grupė iš Klaipėdos „Man-Go“.
Ne vieną grupės narių pasikeitimą (nuo pat grupės gyvavimo pradžios joje dainuoja tik jos lyderė Rima Petrauskytė-Paulauskienė), neprarado publikos meilės ir kartu su ja dainavo tiek naujausius hitus, kaip „Ar dar mane sapnuoji?“, tiek legendinius kūrinius „Alyvos“, „Pavasariniai žiedai“, „Raskila“.
Po merginų grupės „Man-Go“ į sceną lipo kylanti šalies muzikos žvaigždė GJan kartu su savo gyvo garso grupe.
Išskirtinio balso savininkė, sulaukė didelio jaunosios kartos susižavėjimo, kurie su atlikėja šelo nuo pat pirmųjų akordų.
Geros nuotaikos sklidinai J. Basanavičiaus aikštę užpildžiusiems marijampoliečiams ir miesto svečiams nesugadino ir prapliudęs gausus lietus – didžioji dalis klausytojų nuo to pašėlo tik dar labiau.
Atskiro paminėjimo vertas ir atlikėjos gitaristas, kuris scenoje negailėdamas savęs atidavė visas jėgas tiek pačiai dainininkei, tiek publikai.
Kitų metų sausį didžiausią savo karjeros koncertą „Žalgirio“ arenoje surengsianti GJan koncertą Marijampolėje baigė savo mega hitu „Leidžiu sau viską“.
Išsiklaidžius debesims ir nustojus lyti, gerą nuotaiką prieš trečiąjį vakaro pasirodymą, palaikė renginio vedėjas Zigmantas Baranauskas, pademonstravęs neeilinius repo gebėjimus bei linksiminęs juokingais pasisakymais apie suvalkiečius.
Priešpaskutinis Marijampolėje ant scenos užlipo Gabrielius Vagelis su gyvo garso grupe, kurio pasirodymas sukėlė milžinišką euforiją merginų tarpe.
Muzikinį kelia chore „Ąžuoliukas“ pradėjęs, o vėliau TV projekte „Chorų karai“ atsiskleidęs vaikinas, paskutinius porą metų stipriai išpopuliarėjo Lietuvos muzikos padangėje.
Išskirtinio balso bei judesių scenoje savininkas, marijampoliečius šokdino savo geriausiais kūriniais „Man moji“, „Pilnatis“, o ekstazės bangą sukelė finalinis kūrinys „Jei leisi“, kurį G. Vagelis įrašė kartu su penktadienį Marijampolėje koncertavusia grupe „69 Danguje“.
Didysis šventinis koncertas finišavo scenos mohikanų, legendinių „G&G Sindikato“ koncertu, kuriame už poros metų savo 30-metį švęsianti hiphopo muzikos grupė atliko pačius ryškiausius ir skambiausius savo kūrinius, kurie nesvetimi kiek vyresniai auditorijai.
Kaip ir pridera, grupė savo metu nepamiršo ir Ukrainos – grupės lyderis Gabrielius Liaudanskas-Svaras yra aktyvus Lietuvos šaulių sąjungos narys, visuomenės veikėjas, nuolat skatinantis prisidėti prie Ukrainos kovos su okupantais.
Oficialiai „Cukrinis festivalis 2024“ baigėsi sekmadienį, Šv. Mišiomis už miestelėnus Marijampolės Šv. Arkangelo Mykolo Bazilikoje.
Daugiau šventės akimirkų galite rasti „Sūduvos gido“ socialiniame tinkle „Facebook“.