Svamis Jaataveda vaikystėje valandų valandas galėdavo praleisti stebėdamas žmones gatvėje. Tai buvo tarsi ištisas kino filmas su įvairiais likimais, pakilimais ir nuopoliais. Tai buvo tarsi žmogaus vidinio pasaulio, jo emocijų ir minčių studijos. Svamis sako, kad ir dabar jam nėra nieko įdomiau už patį žmogų, jo protą ir jausmus.
O jo programų organizatoriams, norintiems parodyti svečiui miesto įžymybes ir gražią gamtą tenka nusivilti, nes svamiui visuomet yra įdomiau laiką leisti su žmonėmis nei vaikštinėti po gražiausius senamiesčius ar muziejus. Dėmesys, kurį jis skiria kiekvienam atėjusiam patarimo ar ieškančiam atsakymo, yra persmelkiantis ir atrodo, kad svamis skaito tave kaip atverstą knygą.
Prieš pasirenkant vienuolio ir tarnystės kelią Svamis Jaataveda dirbo informacinių technologijų srityje – vienoje stambesnių telekomunikacinių kompanijų, o dabar su giliu atsidavimo kitiems, begaline meile ir gailiaširdiškumu įkvepia žmones visame pasaulyje.
Vasario 24 – 26 d. marijampoliečiai yra kviečiame dalyvauti Svamio Jaataveda kursuose „Menas būti laimingam“, o vasario 25 d. 11 val. apsilankyti nemokamoje paskaitoje „Stresas ir tarpusavio santykiai“ Marijampolės Meilės Lukšienės švietimo centre.
Svečias atstovauja „Gyvenimo meno“ organizaciją, kuri įgyvendina stresų mažinimo programas, paremtas jogos praktika. Keliaudamas po įvairias pasaulio šalis, Svamis padeda žmonėms susitvarkyti su fiziniais, psichologiniais ir emociniais sunkumais.
„Gyvenimo menas“ – visuomeninė švietėjiška pelno nesiekianti organizacija, daugiau kaip pusantro šimto pasaulio šalių įgyvendinanti švietimo, sveikatos apsaugos, reabilitacijos programas. Tarptautinis „Gyvenimo meno“ fondas bendradarbiauja su Jungtine Tautų Organizcija, Pasauline Sveikatos Organizacija ir dalyvauja tarptautiniuose taikos palaikymo bei konfliktų sprendimo projektuose.
Organizacijos tikslas – pasitarnauti visuomenei stiprinant asmenybę ir puoselėjant žmogiškąsias vertybes. „Gyvenimo meno“ švietėjiškos ir asmeninio tobulėjimo programos siūlo būdus, padedančius šalinti stresą ir didinti sąmoningumą.
Organizacijos įkūrėjas – Šri Šri Ravi Šankaras, kuris už įvairialypę humanistinę veiklą yra nominuotas Nobelio taikos premijai, jo iniciatyva buvo įkurta Tarptautinė Žmogiškųjų Vertybių Asociacja (International Association for Human Values).
Marijampolėje nuolat vyksta „Gyvenimo meno“ organizacijos mokytojų-savanorių vedami kursai ir užsiėmimai vaikams, jaunimui, suaugusiems, o Marijampolės pataisos namuose nuteistiesiems vedamos sveikatingumo programos. Daugiau informacijos tel. 8-617-35956 arba www.gyvenimomenas.
Parengė Aušra Ralytė