Trečiadienį startavę stalo pratybos „Perkūno bastionas“ artėja prie pabaigos.
Šios pratybos skirtos patikrinti šalies institucijų pasirengimą vykdyti mobilizacijos užduotis, treniruotis keistis informacija tarp kariuomenės ir civilinių institucijų, įskaitant policininkus, ugniagesius, pasieniečius, ir užtikrinti visuomenės informavimą.
Pratybų metu veiklą koordinuoja LRVK Nacionalinis krizių valdymo centras, į procesus įtraukiant ir Krašto apsaugos, Vidaus reikalų, Sveikatos apsaugos, Energetikos, Socialinės apsaugos ministerijas bei 8 Lietuvos savivaldybes.
Pasak Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio, viena, yra teorija, o kita, yra praktika, todėl labai naudinga yra dalyvauti pratybose ir pabandyti įsijausti į ekstremalią situaciją: „Pratybose buvo imituojami įvairūs veiksmai, kaip kad pavyzdžiui priešiškų šalių karinių padalinių išsilaipinimas Lietuvos teritorijoje ar vykstantys sprogimai. Labai naudinga pamatyti, kaip nutikus tokiems įvykiams sąveikauja institucijos, kaip informuojami gyventojai, kaip turėtų vykti mobilizacija. Ko gera, svarbiausia yra užmegzti pasitikėjimu grįstus ryšius tarp institucijų, kad būtų galima sumažinti biurokratinius procesus“.
Direktorius sako, kad Marijampolė yra parengusi ekstremalių situacijų ir kitus reikalingus planus, yra numatyta, kaip būtų užtikrinamos socialinės ir kitos paslaugos, plečiamas priedangų sąrašas. Tačiau kiekviena situacija diktuoja skirtingas sąlygas, visai šalia vykstantis karas parodė, jog tos vietos, kurios turėtų būti neliečiamos, nes jose slepiasi žmonės, tampa vienu iš pirmųjų taikinių. Todėl labai svarbu įvertinti karo Ukrainoje patirtis ir numatant įvairias situacijas nekartoti klaidų.