„Marijampolėje auga geri, protingi ir unikalūs žmogučiai, kurie neleis mūsų miestui užmigti… “ – teigia išskirtinės pramogos – Pabėgimo kambario – sumanytojas Tomas Brazys. Akivaizdu, kad vienas iš tokių žmonių, neleidžiančių sustingti Suvalkijos sostinės kultūriniam gyvenimui, yra mūsų pašnekovas.
Kas yra Pabėgimo kambarys? Kam ši pramoga skirta? Kokiomis savybėmis turi pasižymėti žmogus, norintis įveikti paslaptingojo kambario išbandymą? Apie visa tai ir dar daugiau pasakoja Pabėgimo kambario įkūrėjas Tomas Brazys.
Kaip kilo idėja įkurti Pabėgimo kambarį?
Apsilankius keliuose kambariuose (kituose miestuose), supratau, kad ir aš galėčiau sukurti kambarį. Ši mintis man vis nedavė ramybės ir gyveno mano galvoje, kol galiausiai susitupėjo ir pastumėjo imtis realių veiksmų. Galiausiai pradėjau planuoti, braižyti kambario idėjas savo galvoje, o po to ir ant lapo. Visa tai pristačius savo tėvams ir merginai, iš jų gavau palaikymą ir paskatinimą, todėl pradėjau ieškoti patalpų.
Iš kur sėmėtės žinių, kaip jį įrengti?
Visos mintys apie kambarį gimdavo netikėtai mano galvoje, vos tik pamatydavau kažkokį įdomų daiktą (stalą, kėdę, veidrodį ir pan.). Įdomiausios idėjos aplankydavo visur ir visada. Mokykloje, universitete ir darbe įgytos žinios padėjo visa tai išgryninti realybėje ir suteikti tikrą galvosūkio formą, išvaizdą ir funkciją.
Papasakokite apie šią išskirtinę pramogą plačiau?
Pabėgimo kambarys – tai pramoga, kurios metu užrakinta komanda, pasitelkdama loginį mąstymą bei užuominas, turės ištrūkti iš kruopščiai suplanuoto kambario per 60 min. Daugybė užuominų, ženklų ir daiktų sukuria užburiantį labirintą. Pabėgimo kambarys leidžia išnaudoti šeimos, draugų ar kolegų proto galimybes, pajusti vienybę, skatins pasitikėjimą vieni kitais.
Kodėl savo verslo idėją nusprendėte realizuoti būtent Marijampolėje?
Visuomet mylėjau savo gimtąjį miestą Marijampolę. Čia mano draugai, šeima, mokykla, mokytojai… Čia mano miestas, kuriame užaugau. Sentimentai daro savo. Na, žinoma, Marijampolę pasirinkau ir dėl to, nes tai buvo taktiška – šiame mieste trūksta pramogų, o ypač tokių kaip ši, kuri tinka visai šeimai.
Ar sulaukiate didelio žmonių susidomėjimo?
Manau, kad pakankamai. Žmonės kambarį žino, lankosi jame ir šypsosi išėję iš jo.
Kokie Jūsų lankytojai: jaunimas ar Jūsų siūlomą įdomią pramogą išbando ir vyresni žmonės?
Pabėgimo kambaryje lankosi įvairaus amžiaus žmonės. Jauniausia komanda buvo 13–14 metų amžiaus, vyriausi – apie 55 metų amžiaus. Na, bet ši pramoga dažniausiai sudomina studentus ir 25–30 metų amžiaus jaunimą. Tačiau aš manau, kad tai pramoga visai šeimai.
Kaip manote, kokiems žmonėms labiausiai tinka toks laisvalaikio praleidimo būdas?
Žmonėms, kuriems patinka intriga, galvosūkiai, stalo žaidimai, lenktynės su laiku, jausmas, kai žinai, jog atsakymas jau čia pat. Tiems, kuriems patinka linksmai leisti laika draugų kompanijoje ir drauge pasiekti tikslą.
Kokios savybės būtinos, norint sėkmingai įveikti paslaptingo kambario išbandymą?
Užduotys reikalauja pastabumo, orientacijos, logikos ir darnaus komandinio darbo. Svarbiausia – vienybė, komunikabilumas, užsispyrimas ir pastabumas, visa tai lems Jūsų sėkmę siekiant ištrūkti iš pabėgimo kambario. Tad jei esate drąsūs, užsispyrę, pasiryžę efektyviai veikti ir pasisemti naujų įspudžių — ši pramoga Jums!
Ar visoms lankytojų komandoms skiriamos vienodos užduotys? Ar jos ruošiamos individualiai ir kiekvieną kartą būna vis kitokios?
Pabėgimo kambarys iš lėto keičiasi, bet tai vyksta etapais, viską apgalvojus iš naujo ir kruopščiai suplanavus. Komandos gauna tas pačias užduotis. Nors kambario tema yra pastovi – A. Einšteino kambarys, bet užduotys po truputėlį keičiasi ir tobulėja, vis įdedu keletą naujų užduočių, pakeisdamas jomis senąsias.
Kaip manote, ko trūksta Marijampolės kultūriniam gyvenimui? Ar jaunimui čia pakanka veiklos?
Na, čia priklauso su kuo lyginsime Marijampolę. Jei su mūsų sostine Vilniumi, tai tobulėti dar yra kur, bet jei su mažesniu miesteliu, tai mes esame šaunūs. Pats čia užaugau ir žinau, kad laisvo laiko neturėdavau, nes veiklos buvo pakankamai – sportas, kūrybinė veikla, mokyklos būreliai, renginių organizavimas ir visa kita buvo neatsiejama mano gyvenimo dalis, todėl drąsiai galiu teigti jog veiklos jaunam žmogui Marijampolėje pakanka. Bet juk vaikas vaikui nelygus. Viskas priklauso nuo musų pačių – jei ieškosim veiklos, tai tikrai rasim. Tačiau bendrai pamąsčius, Marijampolėje mažai pramogų, ypač tokių, kurios įtrauktų visų tipų ir amžiaus žmones. Bet puikiai žinau, kad Marijampolėje auga geri, protingi ir unikalūs žmogučiai, kurie neleis mūsų miestui užmigti…
Gal ateityje planuojate pasiūlyti marijampoliečiams dar daugiau įdomių pramogų?
Taip, planuoju. Viskas kol kas tik mano galvoje, tačiau artėja šaunus metas, kai ir vėl galėsiu suteikti Marijampolei kažką naujo.