Pirmasis namo įspūdis yra itin svarbus, todėl namo fasadas turėtų nusakyti, kokio stiliaus yra namas ir kas svečių laukia viduje. Todėl apie visišką projekto vientisumą liudija tinkamai parinktos apdailos medžiagos, jų spalvos ir faktūros, kurios ne tik yra visos išorinės aplinkos jungtis, bet ir dažnai numato, kas mūsų laukia gyvenamosios erdvės ir kiemo viduje. Kaip išskirti savo pastatą iš aplinkos ir tuo pačiu įsilieti į gamtos peizažą už lango?
Yra daug būdų, kaip padaryti fasadą įspūdingą ir nepamirštamą. Galimų variantų sąrašas tikrai platus ir nestokojantis pasirinkimų: čia tinkas išstumia plytas, klinkeris derinamas su akmenimis, o faneros populiarumą užgožia cemento plokštės, kurios, be natūralaus efekto, suteikia daug didesnį atsparumą mechaniniams pažeidimams bei nereikalauja sudėtingos priežiūros. Kaip tai gali pakeisti pastato išvaizdą?
Skirtingų medžiagų derinių kūrimas
Kol kas drąsesni projektai su įvairių spalvų panaudojimu yra dažniau sutinkami interjeruose, kur kambario išvaizdos keitimas nereikalauja daug lėšų. Fasadų atveju retai nusprendžiama pasitelkti savo fantazija, vengiama ryškių spalvų. Specialistai dažnai pataria, kad pastato fasadas turėtų derėti prie supančio kraštovaizdžio: sodo architektūros, pastato charakterio, stogo dangos spalvos ir langų tipo. Užsakovų akimis tai: prie raudonų čerpių dažniausiai pridedamas baltas arba kreminis fasadas, o granitinis stogas puikiai žiūrisi su pilkomis, baltomis ar kitomis neutraliomis sienomis. Kaip pakeisti šį įsisenėjusį mąstymą?
Šiuolaikišką pastato išvaizdą sukursime, jei baltą spalvą derinsime su, pavyzdžiui, tamsiomis degintos medienos lentomis, kurios bus įkomponuotos tik tam tikrose fasado vietose. Šio sprendimo dėka galime nesunkiai paslėpti jo trūkumus ar, priešingai, pabrėžti privalumus. Daugiau apie degintos medienos panaudojimą fasadams skaitykite čia: https://sugibanwood.com/namo-fasado-apdaila/.
Cemento plokščių paskirties universalumas leidžia individualizuoti projekto įgyvendinimą. Jų panaudojimas priklausys tik nuo jūsų: ar norite pilnai sukurti fasadą, o gal tik tam tikrose vietose. Šiais laikais vis dažniau galime pamatyti keletos skirtingų medžiagų derinimą tarpusavyje, norint sukurti unikalų ir įdomų pastato fasadą.
Kalbant apie spalvas, jų derinimas nesibaigia tik tarp juodos ir baltos ar pilkos spalvų. Jūs galite pasirinkti tam tikrą spalvą ir kurti derinius iš pasirinktos spalvos atspalvių, kurių kiekviena parduotuvė gali pasiūlyti mažų mažiausiai dešimtį. Toks spalvų derinimo principas reikalauja šiek tiek jūsų fantazijos, garantuojančios visiškai originalų ir unikalų namo fasado eksterjerą.
Klasikinių koncepcijų mėgėjai, įkvėpti angliško stiliaus dvaro rūmų ir pastatų žavesio, gali ieškoti šiltų smėlio ir pastelinių atspalvių, kurios pabrėžtų pastato grožį ir netrikdytų kraštovaizdžio vaizdo. Jas sukomponavus iš medžio, rudų, raudonų plytų ar klinkerio gausite romantišką, idilišką fasadą. Tuo tarpu sodrus žalias atspalvis suteikia daugiau drąsos, kurią galima derinti su neutraliais pilkais, šiltais geltonais ar šaltais šviesiais tonais, kurie įsilies į užmiesčio aplinką.
Yra daugybė fasado medžiagų pasirinkimų, pradedant tvirtų ir grubiu cementu ar tinku, baigiant švelniomis ir jaukiomis medinių dailylenčių galimybėmis. Kalbant apie pastarąją medžiagą – medis yra daugelio namų savininkų ambicija, tačiau tai dažnai juos atgraso dėl vieno vienintelio dalyko – jų ilgaamžiškumo trūkumo. Tačiau su šių laikų technologijomis įmonė Sugibanwood, įsikūrusi Lietuvoje, gali pasiūlyti ilgaamžes, unikalias, kokybiškas ir atsparias daugeliui neigiamų veiksnių medžiagas fasadams – tai degintos medinės lentos ar dailylentės.