Nors atrodo kad, su depiliacija labiausiai asocijuojasi vasara ir šilti orai, tačiau visgi žiema yra puikus metas atsisakyti nenorimų plaukelių ilgam. Pasaulyje vis labiau populiarėjanti plaukelių šalinimo lazeriu procedūra padės pamiršti kasdienes depiliacijas, o šaltasis metų sezonas tokiam žingsniui – ypač tinkamas.
Lazerinė depiliacija
Lazerinė depiliacija stipriai skiriasi nuo kitų depiliavimo metodų. Atvirkščiai nei skutimosi peiliukai, epiliatoriai ar vaško juostelės, lazeris plauką ne išrauna ar nupjauna, o naikina. Tai leidžia padaryti speciali lazerio šviesa, kurią sugeria plaukų pigmentas melaninas, todėl plaukelis tiesiog sudega ir sunyksta.
Ir nors gali skambėti sudėtingai, tokia procedūra yra visiškai saugi ir nekenksminga. Lazerio šviesa patenka tik į tas vietas, į kurias jis nukreipiamas, todėl aplinkui esanti oda nėra niekaip žalojama ar veikiama. Atvirkščiai, lazerio šviesa organizme skatina kolageno atsiradimą, dėl to oda po tokių procedūrų tampa lygesnė ir stangresnė. Lazerinės depiliacijos saugumas jau ne kartą yra įrodytas ir moksliniais tyrimais.
Tiesa, plaukelių depiliaciją lazeriu galima patikėti tik sertifikuotiems gydytojams ir profesionaliems medicinos specialistams, dirbantiems su patvirtinta ir saugia įranga.
Rezultatai – ilgam
Dar viena lazerinės depiliacijos populiarumo priežasčių – galimybė plaukus šalinti beveik visose kūno srityse. Moterys paprastai siekia švelnių kojų, nori pašalinti ūselius ar palengvinti kasdienę kūno priežiūros rutiną atsikratant pažastų, bikinio zonos ar kitų kūno vietų plaukelių. Vyrams dažniausiai kliūva ant kaklo, pilvo, pažastų ar krūtinės augantys plaukai, todėl paprastai lazerį jie nori nukreipti būtent į šias vietas.
Tokia plaukelių šalinimo procedūra naudojasi ir įaugti į odą linkusių plaukų savininkai. Ši problema taip pat gali būti sprendžiama lazerio šviesa.
Vienas svarbiausių depiliacijos lazeriu pranašumų prieš kitus depiliacijos būdus – ilgalaikiai rezultatai. Jei plaukelius nuskutus ar išrovus tą pačią procedūrą tenka kartoti po vienos ar keleto dienų, lazerio šviesa plaukelius nenorimose vietose padės pamiršti ilgam. Norint užtikrinti ilgalaikį efektą, pakaks 4–8 lazerinių procedūrų, kurios paprastai atliekamos kas 4–8 savaitės. Po jų švelnia oda galėsite džiaugtis ištisus metus, kadangi lazeriu pašalinti plaukai nebeatauga ir tiesiog išnyksta.
Tiesa, šimtu procentų plaukelių pašalinti neįmanoma netgi lazeriu, kadangi odoje slypi besiformuojantys plaukeliai, kurie vadinami “miegančiais”,o procedūros metu nebūna išaugę. Tačiau šie nauji plaukeliai užaugę bus žymiai silpnesni, plonesni ir šviesesni, tad jų beveik nepastebėsite, o įprastas depiliacijos priemones, bei skausmą ir įaugančius plaukelius galėsite pamiršti visam laikui.
Ar depiliacijos lazeriu procedūra tinkama visiems?
Nors depiliacija lazeriu tinka beveik visiems, jos efektyvumas priklauso nuo keleto svarbių faktorių. Rezultatams įtakos turi žmogaus odos tipas, plauko spalva, jo storis ir šaknų gylis. Ryškiausiai efektą pajus turintys tamsius ir storus plaukus bei šviesų odos tipą. Paradoksalu, bet silpnų ir šviesesnių plaukelių savininkams prireiks didesnio skaičiaus procedūrų, o tamsiaplaukiams – mažesnio. Jau net ir po pirmosios procedūros galima pastebėti iškrentant apie 30 proc. plaukelių, o oda iškart tampa lygesnė ir švelnesnė. Tačiau, net ir pamačius pirmuosius teigiamus rezultatus, ypač svarbu nenutraukti procedūrų iki tol, kol bus pašalinta didžioji dalis plaukelių. Kitu atveju iki galo nesunaikinti plaukų folikulai atsikurs (ataugs) ir kelių pirmųjų procedūrų efektas bus bevaisis.
Lazerinis plaukelių šalinimas ypač tiks negalintiems tverti skausmo. Ne paslaptis, kad dauguma įprastų depiliacijos metodų – ganėtinai skausmingi. Lazerinės procedūros, atliekamos aleksandrito lazeriu, sukurtu pagal moderniausias technologijas, yra ne tik saugios, bet ir greitos bei neskausmingos. Dėl lazeriuose naudojamos dinaminės šildymo sistemos, oda nedirginama ir procedūra nesukelia jokio skausmo ar diskomforto.
Tiesa, yra ir keletas išimčių. Lazerinės depiliacijos negalima atlikti žmonėms, tuo metu vartojantiems tam tikros rūšies antibiotikus. Jiems rekomenduojama procedūrą tiesiog atidėti iki kol pabaigs naudoti vaistus. Naudojantiems kitokius vaistus, dėl šio žingsnio taip pat vertėtų pasitarti su gydytoju. Procedūros atlikti negalima ir nėščiosioms.
Kaip pasiruošti?
Lazerinė plaukų pašalinimo procedūra – ganėtinai greita. Mažesnių sričių, pavyzdžiui, viršutinė lūpa, plaukų šalinimo procesas paprastai trunka vos kelias minutes. Siekiant plaukelius pašalinti nuo didesnio kūno ploto, pas specialistą galima užtrukti ir apie 20 min., tačiau tokiai procedūrai skirti ištisų valandų tikrai nereikės. Vis dėlto prieš atliekant procedūrą reikėtų žinoti keletą svarbių taisyklių:
- Lazerio šviesos gaunanti oda turi būti nesudirgusi nuo įdegio, todėl rekomenduojama bent 4 savaites iki procedūros nesideginti saulėje, soliariume, nesinaudoti savaiminio įdegio kremais.
- Tam, kad plaukeliai būtų paruošti procedūrai, 4 savaites iki jos nereikėtų jų depiliuoti ar naudotis elektriniu epiliatoriumi. Tiesa, skusti plaukelius galima, o taip pat reikėtų nuskusti plaukelius likus 12–24 val. iki procedūros.
- Drėkinkite odą bent savaitę prieš depiliaciją lazeriu. Tai padės išvengti išsausėjimo po procedūros. Tačiau pačios procedūros metu oda turi būti visiškai švari.
- Geri specialistai, prieš atlikdami procedūrą, visuomet padarys bandomąjį mažo kūno ploto mėginį. Jis reikalingas tam, kad būtų galima tinkamai įvertinti, kaip oda reaguos į lazerio šviesą.
- Prisiminkite, kad plaukų šalinimo lazeriu negalima atlikti tatuiruočių ir ilgalaikio makiažo srityse.
Ką svarbu žinoti po procedūros?
Nors plaukelių šalinimas lazeriu nesudėtingas ir neskausmingas, tačiau po jo, kaip ir prieš jį, tam, kad oda būtų sveika, o rezultatas – kaip įmanoma geresnis, reikėtų laikytis keletos nurodymų:
- Bent mėnesį po procedūros nesideginkite saulėje ar soliariume. Eidami į saulės spindulius visuomet atviroms kūno vietoms naudokite kremą, turintį SPF 50 apsaugą.
- Ant odos nenaudokite spirito sudėtyje turinčių produktų ar kremų.
- Porą savaičių stenkitės nesimaudyti labai karštoje vonioje ir nesilankyti pirtyse.
- Apie keturias savaites privalu vengti odą galinčių sudirginti priemonių, pilingo.
- Drėkinkite odą specialiais geliais. Ypač naudingi sudėtyje turintys alavijo. Taip oda bus ne tik drėkinama, bet ir greičiau gis.