Rudenį nusilpus organizmui, dažnas iš mūsų susiduriame su ligomis, kurios atima jėgas bei sutrikdo normalų gyvenimo ritmą. Viena iš nemaloniausių tokių ligų – rotavirusinė infekcija. Visgi, sėkmingai kovoti su šia infekcija tikrai įmanoma.
Kaip „Sūduvos gidui“ teikė VšĮ „Marijampolės ligoninė“ atstovai, prasidėjus ugdymo procesams mokymosi įstaigose, suaktyvėja visų rūšių virusinės infekcijos ir padidėja sergamumas, įskaitant ir gan dažnai nustatoma rotaviruso infekcija.
Šio viruso infekcijos diagnozavimas dažniausiai atliekamas remiantis klinikiniais simptomais, tačiau patikimesniam nustatymui naudojami laboratoriniai tyrimai.
Ligos simptomai pasižymi vandeningu viduriavimu, vėmimu, karščiavimu ir pilvo skausmu.
Visgi, medikai pabrėžia, kad panašūs simptomai taip pat gali būti kitų virusinių ar bakterinių infekcijų požymiai, todėl rotaviruso infekcijos patvirtinimui gydytojai gali atlikti išmatų tyrimą, kurio metu bus nustatytas viruso antigenų buvimas.
Kreiptis medikų pagalbos dėl galimos rotaviruso infekcijos reikėtų, kai pasireiškia intensyvus vandeningas viduriavimas, vėmimas, aukšta kūno temperatūra, pilvo skausmas ar diskomfortas.
Akcentuojama, kad ypač svarbu kreiptis į gydytoją, jei simptomai tęsiasi ilgiau nei kelias dienas, atsiranda dehidratacijos požymių (pavyzdžiui, įdubę akys, sausa burna, sumažėjęs šlapimo kiekis ar letargija) arba serga vaikas, vyresnio amžiaus asmuo ar imunodeficitą turintis asmuo.
Itin svarbu laiku pradėti gydymą, nes tuomet specialistas padės išvengti galimų komplikacijų, sumažins ligos trukmę ir riziką užkrėsti kitus, o ankstyva konsultacija su gydytoju yra svarbi sveikatai ir greitesniam pasveikimui.
Medikai primena, kad norint išvengti infekcijos rekomenduojama vengti kontakto su sergančiais bei būtina asmeninė higiena, juolab, kad šiuo metu jau pastebimi didesni pacientų kiekiai, turintys viršutinių takų ar žarnynų infekcijas.