Iki pirmųjų lietuvių trėmimų į Sibirą buvo likę keli mėnesiai. Vilnius buvo jau mūsų, o mes netrukus atsidursim rusų. Ėjo paskutiniai lietuviškos spaudos laikraščių necenzūruoti numeriai. Apie būsimą Lietuvos valstybingumo praradimą niekas nerašė ir nediskutavo.
Žinutės formos naujienose buvo aptarinėjamas itin šaltas vasaris. Senuose šaltiniuose rašoma, kad „visiems įkyrėjęs šaltis 1940 m. vasario 11 d. pasiekė rekordą. Termometras Marijampolėje rodė net – 36 laipsnius. Dėl šalčių daugelyje vietų sugedo vandentiekis ir kanalizacija. Iki šiol labai trūko kuro. O dabar pradeda trūkti ir vandens – dauguma šulinių įšalo. Tačiau atrodo, kad stipriausios šalčių bangos jau po truputį praeina. Orai pradeda iš lėto keistis.“
Tame pačiame laikraštyje rašoma apie J. Jablonskio dešimties metų mirties minėjimą: „Vasario 23 d. sukanka lygiai dešimt metų, kai mirė mūsų rašomosios kalbos tėvas, profesorius J. Jablonskis – Rygiškių Jonas. Jo vardu besipuošiančios berniukų ir mergaičių gimnazijos ruošiasi savo šefo sukaktį paminėti tinkamai. Gaila, kad per dešimt metų Marijampolė nepajėgė pasidabinti šio didžio lietuvio paminklu.“
Likus keliems mėnesiams iki okupacijos liejasi nepasitenkinimas naujuoju nekilnojamo turto mokesčiu: „Restorane „Sūdavijoje“ įvyko Marijampolės namų savininkų susirinkimas. Dėl didelio šalčio susirinkimas buvo negausus. Namų savininkai skundėsi šiais metais nenormaliai pakeltais mokesčiais. Mokesčiai esą neatitinka faktišką turto vertę. Kituose miestuose mokesčiai mažesni. Buvo priekaištų miesto savivaldybei dėl šulinių stokos.“
Tą šaltą lemtingą Lietuvai žiemą „dėl gausaus sniego visoje Suvalkijoje sustojo autobusų eismas. Transportas nevažiuoja jau tris savaites. Sukietėjusį sniegą nepajėgia išvalyti nė valomosios mašinos. Labiausiai stengiamasi sutvarkyti plentą Šakiai-Vilkaviškis-Marijampolė-Kaunas.“
1940 m. planuose „buvo kalbama apie dar vieno cukraus fabriko Lietuvoje statybą. Kaip žinome šįmet Panevėžyje iškils jau trečias cukraus fabrikas Lietuvoje. Į Panevėžį vyksta specialistai iš Marijampolės. Po metų rimtai svarstoma statyti jau ketvirtą cukraus fabriką Lietuvoje. Jis žada iškilti Vilkaviškio apskrityje. Suvalkijoje cukriniai runkeliai auga bene geriausiai.“
1940 m., Marijampolė.