Kaip ne kartą rašyta, jau kelintas mėnuo Kalvarijos savivaldybėje tęsiasi krizė, kuri artėja prie finišo tiesiosios, jau kitą savaitę LR Seime bus svarstoma dėl tiesioginio valdymo įvedimo. Trečiadienį vyko LR Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto posėdis, kuriame dalyvavo ir suinteresuotos šalys – Kalvarijos meras Vincas Plikaitis bei du savivaldybės tarybos daugumos siūlyti kandidatai į administracijos vadovo postą – Antanas Burinskas ir Jurgita Arelienė.
Turbūt nieko nenustebino, kad komitete dėl bendro tinkamo kandidato susitarti nepavyko, tačiau diskusijose Kalvarijos meras ir vėl „pasižymėjo“. Kalbėdamas apie savivaldybės tarybos narę Jurgitą Arelienę, kandidatę į savivaldybės administracijos direktorius, meras pareiškė, kad „Jurgita yra 31 metų, turi keturis vaikelius, per tą laiką baigė mokslus, neturi jokios patirties, kaip aš ją galiu tvirtinti.“
Pati savivaldybės tarybos narė Jurgita Arelienė, komentuodama tokį mero pasisakymą, pamini,- „įžvelgiu moterų lygių galimybių diskriminaciją ir noriu papildyti, kad esu baigusi Marijampolės kolegiją, bei Mykolo Romerio Universitete įgijau (teisės) edukologijos magistro laipsnį, dirbau mokytoja, projekto administratore, dabar esu administravimo vadovė. Vienu metu dirbau per du darbus. Kas mane pažįsta, žino, kad vienu metu ir vaikus auginame, ir dirbu, ir mokslus baigiau be jokių akademinių atostogų. Ar šiandien Kalvarijos savivaldybės meras nepažemino ne tik manęs, bet ir visų moterų, mamų, kurios ne tik vaikučius augina, bet šeimą suderina su studijomis, darbais?“
Kalvarijos savivaldybė pagal daugelį rodiklių Lietuvos mastu „velkasi“ uodegoje, gal viena iš to priežasčių – požiūris, kad vaikai yra kliūtis priimti į darbą? Kai gretimos savivaldybės visomis išgalėmis stengiasi didinti gimstamumą, pavyzdžiui, Marijampolė 230 akcija, toks Kalvarijos valdžios požiūris į vaikus atrodo gana keistai.
Paulius Liškauskas