Džiaugsmo diena Sasnavoje, – tokia publikacija spindėjo tarpukario laikraštyje „Šaltinis“. Sasnavoje įvyko naujos bažnyčios atidarymo iškilmės. Dievo namų statybos truko ištisą dešimtmetį. Pagaliau 1938 m. į dangų iškilo naujoji Švč. Mergelės Marijos vardo šventovė.
Publikacijoje rašoma, kad į Sasnavą atvyko net du garbingi vyskupai. Vienas iš jų, 1953 m. miręs rusų kalėjime, buvo kankinys Mečislovas Reinys. Kitas – J. Staugaitis, atvažiavęs net iš Telšių.
Pasak šaltinių, „Lapkričio 20 d. Sasnavos parapija pergyveno įspūdingą šventę. Tą dieną buvo iškilmingai pašventinta naujoji bažnyčia. Iš senųjų Dievo namų į naujuosius buvo atneštas šventas sakramentas.
Vėliau su visa procesija į bažnyčią atlydėtas klebonas S. Čėsna. Buvo garbina sukaktis – šventė 50 metų kunigystę. Jo rūpesčiu iškilo naujoji Sasnavos šventovė. Kertinis akmuo buvo pašventintas dar 1928 m. Tačiau prasidėjo krizė ir bažnyčios statybos sustojo.
Taip seniai laukta ji 1938 m. atvėrė duris. Žmonės jau seniai to laukė. Sunku aprašyti visų buvusių iškilmėse džiaugsmą.
Šventėje dalyvavo daug kunigų, jubiliato giminių, draugų ir pažįstamų. Aplink Dievo namus rinkosi minios.
Organizacija „Jaunoji Lietuva“ Sasnavoje taip pat dažnai keldavo šurmulį. Ugdė patriotizmą ir lietuvišką dvasią. Dažnai minėjimai įvykdavo atlaidų metu.
Pasak senųjų šaltinių, „Rugsėjo 10 d., sekmadienį per Šv. Marijos vardo atlaidus Sasnavoje surengta jaunalietuvių šventė. Dalyvavo svečiai iš Igliškėlių, Tursučių, Čystos Būdos, Plutiškių ir Gaisrių. Kaunas atsivežė savo dvidešimties sportininkų komandą. Iš viso susidarė apie du šimtus svečių.
Šventė buvo pradėta mišiomis ir iškilmingu vėliavos pakėlimu. Po pamaldų jaunalietuviai žygiavo prie žuvusio kovose su lenkais majoro Ramanausko kapo. Sporto vadovas Pivariūnas pasakė kalbą, buvo padėtas vainikas.
Po iškilmių miestelio aikštėje buvo atidarytas posėdis ir sakomos kalbos. Kalbėjo iš Marijampolės atvykęs meras Maurukas, Rygiškių Jono gimnazijos direktorius. Pagerbti tragiškai žuvę transatlantiniai lakūnai Darius ir Girėnas. Respublikos prezidentui sušaukta tris kartus valio.
Iš Marijampolės atvykęs devinto pėstininkų pulko dūdų orkestras griežė gedulo maršus.“
Kiekvienų metų rugsėjo mėnesį tarpukario Sasnavoje vykdavo Marijos vardo atlaidai. Šaltiniuose rašoma, kad „net per lietų į atlaidus atvykdavo minios. Vieni atvažiuodavo melstis, kiti – savęs parodyti ir pabandyti laimę loterijoje. Niekas neįsivaizduodavo atlaidų be gegužinės kuri trukdavo iki nakties.“
1940 m. išleistame laikraštyje minimas prieš pirmą pasaulinį karą Sasnavoje vikaru dirbęs šventasis tėvelis Draugelis. Šunskų parapijoje 1880 m. gimęs V. Draugelis Sasnavoje pradėjo dirbti 1903 m. Miestelyje išbuvo penkerius metus. Įkūrė „Žiburio“ draugijos skyrių. Vėliau atsirado knygynas.“
1908 metais Draugelis nuo Bardauskų kaimo buvo perkeltas į Marijampolę.