Skrandžio endoskopija – baimės persmelktas tyrimas, kuris daugeliui pacientų sukelia itin nemalonius pojūčius. Pasitaiko, kad šio tyrimo atlikti kartais netgi nepavyksta. Tad kaip įveikti šio tyrimo baimę ir kaip jam pasiruošti?
Kaip „Sūduvos gidui“ teigė VšĮ „Marijampolės ligoninė“ atstovai, endoskopiniams tyrimams yra reikalingas specialus pasiruošimas, o po tyrimų parą laiko nerekomenduojama užsiimti sportu ir lankytis pirtyse, tačiau svarbiausia būti parą nieko nevalgius ir 6 valandas nevartojus jokių skysčių (taip pat ir vandens).
Medikai tikina, kad prieš bet kokį tyrimą pacientus kausto ne tik pačio tyrimo baimė, bet ir spėliojimai, koks bus tyrimo atsakymas.
Skrandžio endoskopijos tyrimas atliekamas tiek vaikams tiek suaugusiems.
Visgi, VšĮ „Marijampolės ligoninėje“ šis tyrimas atliekamas tik asmenims nuo 18 metų, nes nepilnamečiams endoskopijos tyrimą gali atlikti tik gydytojas vaikų gastroenterologas, kurio VšĮ Marijampolės ligoninė neturi.
Detalizuojama, kad šio tyrimo metu per burną į viršutinę virškinamojo trakto dalį (stemplę, skrandį, dvylikapirštę žarną) įkišamas lankstusis endoskopas, jo pagalba apžiūrimas virškinamojo trakto vidus.
Nemalonūs pojūčiai ir pacientui sukeliamas stresas, gali būti įveikiamas, endoskopiją atliekant su anestezija – tokiu būdu procedūra būna neskausminga, išvengiama nemalonių pojūčių, tokia pati anestezija naudojama ir šalinant polipus.
Jeigu pacientas nusprendžia atlikti tyrimą be anestezijos, palengvinti procedūrai, jos pradžioje naudojama vietinė nejautra, o tyrimo trukmė siekia vos 5-10 min., jei neatliekamos kitos intervencijos, reikalingos išsamesniems tyrimams.
Medikai informuoja, kad galimas ir neinvazinis skrandžio tyrimas, pacientams, kuriems įprastinis tyrimas neįmanomas taikyti, tačiau jis nėra toks tikslus kaip endoskopija.